Forum Ojców

Pełna wersja: Czy notoryczne utrudnianie jest dla Sądu podstawa do powierzenia opieki ojcu ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy notoryczne utrudnianie kontaktów ojca z dzieckiem jest dla Sądu podstawa do powierzenia opieki ojcu ?
  Kontakty są w 3 weekendy od piatku 15-00 do niedzieli 18-00 z noclegiem u taty.
Od stycznia kontakty nie są realizowane .Przez pierwsze dwa miesiące nawet nie  pokazała dziecka przez okno , nie pozwolila wejsc do srodka ze swiadkiem  więc nie wchodził w ogóle.Po pierwszej sprawie o egzekucję pozwoliła wejsc juz ze swiadkiem ale od tej chwili nie zostawi nas ani minute sam na sam z dzieckiem  nasluchuje o czym sie mówi no i oczywiście nie wydaje dziecka.
W sądzie tłumaczy ze ona nie utrudnia kontaktów bo wpuszcza męża do środka .Ale sedzina jawnie oznajmiłą jej ze to jest nadal utrudnianie gdyż w wyroku jest ze ojciec ma zabierac dziecko do siebie.Od stycznia mały nie  przekroczył progu mieszkania taty.Czy to jest jakaś podstawa jak myslicie?
kiedys dowiedzialem sie ze
po pierwszym wniosku o ukaranie grzywna 400zl
po drugim dostaje chyba 900
za 3cim jest podstawa do przekazania ojcu opieki nad dzieckiem, wiec do dziela...
Za pierwszą sprawe jest podobno tylko upomnienie , a po trzeciej sedzia nie ma juz ograniczenia i moze dawac kary pow 100 zl.
Ale do 3_ciej sprawy nie moze ukarac wiecej niz kwota 1.000zl potem wedle uznania ale lacznie nie wiksza niz 100.000 Ale jesli w miedzy czasie zmienia sie jakkolwiek ustalone kontakty wszystkie do tej sprawy i grzywny o egzekucje zostaja umarzane.
Ale te sprawy które wygraliśmy też ? Odwołania jeszcze nie rozpatrzone.
to znaczy ze prawo dziala wstecz?
Tak z tego wynika a mamuski  w tym wypadku sa zupelnie bezkarne.Wiec nic dziwnego ze utrudniaja kontakty skoro i tak ujdzie im to na sucho.
to art 107 kod wykr
ten przepis nic nie da bo mamusia powie ze mnie w blad nie wprowadzala,

od pol roku mu mowie ze dziecka nie zobaczy przeciez nikt go w blad nie wprowadzal wysoki sadzie, tymbardziej celowo...
jesli dostanie grzywny nawet na te 100.000zl i ni8e zaplaci a w miedzy czasie zmiania sie ustalone kontakty za jakie byla scigana automatycznie umarzaja wszelkie grzywny, poniewaz nie mozna juz scigac za cos co nie istnieje. mam juz takie postanowienie z Sadu jak chcecie to wkleje. Tak wiec cala ta walka jest gowno warta. Bo mamuska nie bedzie dawac dziecka a jak juz dostanie kilka grzywien zalozy sprawe o zmiane kontaktow  i oczywiscie Sad zmieni to zaden problem i cala walka od poczatku...SYSYFOWA PRACA.., dlatego tez ja mam juz tego dosc. Dzis pojechalem po mala a wczoraj powiedzialem wx ze bylem u lekarza i wiem ze mala czuje sie dobrze i ze ma tylko inchalacje i to wsio.., wiec co zrobila ex.., rano z mala do szpitala ze miala dusznosci, nie mogla oddychac..., wybaczcie ale nie chce juz malej wiecej na to narazac a porwac jej nie porwe.
Amade3usz chyba nie jest tak jak myslisz wczoraj brat rozmawial z adwokat i powiedziala ze egzekucje kiontaktpow wczesniejsze nie zostana uniewaznione.
Cytat:Ale do 3_ciej sprawy nie moze ukarac wiecej niz kwota 1.000zl potem wedle uznania ale lacznie nie wiksza niz 100.000 Ale jesli w miedzy czasie zmienia sie jakkolwiek ustalone kontakty wszystkie do tej sprawy i grzywny o egzekucje zostaja umarzane.

wiesz zainteresowało mnie to co napisałeś
mam taką sprawę Ex ma założone 3 sprawy o egzekucję widzeń następną sprawę mam pod koniec września i prawdopodobnie zapadnie już grzywna (mam nadzieję )
ale także toczy się druga sprawa o zmianę kontaktów - Ex założyłą mi o zmniejszenie ja jak się dowiedziałem o podwyższenie widzeń - jesteśmy juz po badaniu i opinia jest dla mnie korzystna tzn będą większe kontakty
reasumując jeżeli sprawa o kontakty zakończy się przed sprawą o egzekucję i będą zmienione kontakty to Sędzina może umorzyć Ex ewentualną grzywnę ???
Maciej powiedz coś więcej o opinii z rodk.
Witam,

A czy ktoś już próbował: zamiany grzywny na areszt ?
Trochę drastyczne.
Na mój rozum jak dłużnik trafi do aresztu to nie może sprawować opieki nad dzieckiem i opiekę automatycznie przejmuje osoba zainteresowana :)

Może sama perspektywa takiej zamiany przestraszy stronę przeciwną.

Co o tym sądzicie ?

Poniżej cytat jaki znalazłem w internecie:

· Środki przymusu; grzywna areszt.
Wysokość orzekanych grzywien w toku egzekucji prowadzonej na
podstawie art. 1050 i art. 1051 k.p.c. określa art. 1053 k.p.c., a zasady zamiany
jej na areszt ? art. 1053 k.p.c.
Wątpliwości budzić może kwestia, czy nakładane na dłużnika grzywny
podlegają egzekucji. Nowelizując art. 1053 k.p.c. ustawodawca użyty w nim
zwrot ?na wypadek ściągnięcia? zastąpił wyrażeniem ?na wypadek
niezapłacenia?. Jednocześnie jednak nie dokonał skreślenia ostatniego zdania
tego przepisu ( Przepis art. 762 § 4 stosuje się odpowiednio. ). Cele, jakie
przyświecały dokonanej przez ustawodawcę zmiany przepisów regulujących
postępowanie egzekucyjne ( przyśpieszenie postępowania, poprawienie jego
efektywności ) oraz funkcja grzywny jako środka przymusu przemawiają za
poglądem, że orzeczona grzywna nie podlega egzekucji.
Przed wydaniem polecenia ( na piśmie z uzasadnieniem ) osadzenia
dłużnika w areszcie sąd powinien sprawdzić, czy nie odpadły przyczyny jego
zastosowania ( art. 1052 zdanie trzecie k.p.c., art. 1060 k.p.c. ). Polecenie
wykonuje komornik stosując przepisy § 155- 158 rozp.czyn.kom.
Sąd ma obowiązek zwolnić dłużnika z aresztu w razie:
- umorzenia postępowania ( art.. 823, art. 824, art. 825 k.p.c. );
- zawieszenia postępowania ( art. 818, art. 819 art. 820 kp.c. );
- gdy dłużnik zgłosi gotowość wykonania czynności , zaniechania czynności,
nieprzeszkadzania czynności wierzyciela ( chyba, że dłużnik wcześniej zgłosił
gotowość do wykonania obowiązku, ale go nie wykonał ).
A więc cos w tym jest na dzisiejszej rozprawie rozwodowej gdy sedzina dowiedziala sie ze ex utrudnia kontakty a do tego ma juz 3 wyroki sedzina dala jej do zrozumienia ze ze zabierze jej opieke i odda ja ojcu jezeli nie zaprzestanie utrudniac.Powaloala sie na opinie RODK gdzie psychologowie radza powierzyc opieke obojgu rodzicom .
Przekierowanie