Forum Ojców

Pełna wersja: Ustalenie kontaktów z maluchem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam czy wie ktoś może jakie szanse są na ustalenie kontaktow z pół rocznym dzieckiem i istnieje możliwość zabierania  go do siebie skoro matka nie karmi
piersią ? Czy jeżeli toczy sie sprawa rozwodowa w okregowym to wniosek o ustalenie kontaktow z tym maluchem mozna zlozyc w rejonowym czy w okregowym.
Na pewno przy sprawie rozwodowej można jako zabezpiecznie wnieść o ustalenie kontaktów.
Czyli to jeszcze potrwaaaaaa
Ale czy tak male dziecko jest szansa zabierac do siebie już nawet nie mowie ze na noc.
musisz na sprawie złożyć wniosek o zabezpieczenie kontaktów - jeżeli mozesz pogadaj z właścicielką jak ona to widzi może się jakoś dogadacie - to najlepsze rozwiązanie - nie wyjeżdżałbym w rozmowie z nią że chcesz zabierać dziecko do siebie bo możesz tylko sobie zaszkodzić bo sie Stara wkurzy (w sądzie jak sie uprze że dziecko jest za małe żeby je zabierać to prawdopodobnie i tak Sąd opowie sie za Nią więc
- pogadaj z właścicielką może się uda jeżeli nie
- składaj wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem np 2 razy w tygodniu po 2-3 godz
powodzenia
Jam mam prawie 3 latka i sad pomimo pozytywnej opinii sztukmenów z RODK nie pozwolił dziecka zabierać na dłużej niż kilka godzin. Mam dziecko i musze je zawozić do matki wbrew jego woli. Wiec nie wróżę Ci optymizmu w tym chorym od Matek Polek kraju.
Ale piszcie - moze traficie na normalną sędzine.
Pisac bedziemy bo przeciez nic innego nam nie pozostaje .W zaden inny sposob nie zobaczymy tego maluszka.Ma on już prawie pol roku a babcia tj nasza mama jeszcze go nie widziala i bardzo nad tym ubolewa.A ex roznosi po miejscowosci w ktorej mieszka ze ja i moja mama w zyciu go nie zobaczymy.Chociaz 2 godziny w tygodniu bylyby blogoslawienstwem.A wiec nie pozostaje nic innego bo dogadac sie nie ma szans jak tylko wnosic o ustalenie kontaktow.
Witam!
Ja popełniłem ten błąd, powiedziałem byłej,że chciałbym zabierać małego do siebie (11 miesięczny syn). Zareagowała histerycznie i powiedziała, że nigdy go nie dostanę. Na razie jest tak, że w wielkich bolączkach widuje małego raz w miesiącu. Nie jest to za wiele ale i tak "wyszarpanie" tego terminu kosztuje mnie wiele nerw, że nie wspomnę o "wisielczej" atmosferze. Staram się nie zwracać uwagi na to co dzieje się dookoła gdy jestem z małym. Pozdrawiam
Cytat:Witam!
Ja popełniłem ten błąd, powiedziałem byłej,że chciałbym zabierać małego do siebie (11 miesięczny syn). Zareagowała histerycznie i powiedziała, że nigdy go nie dostanę. Na razie jest tak, że w wielkich bolączkach widuje małego raz w miesiącu. Nie jest to za wiele ale i tak "wyszarpanie" tego terminu kosztuje mnie wiele nerw, że nie wspomnę o "wisielczej" atmosferze. Staram się nie zwracać uwagi na to co dzieje się dookoła gdy jestem z małym. Pozdrawiam

właśnie - pisałem o tym poniżej trzeba wyczuć temat z Ex bo zaraguje jak Twoja !!!! histeria i tyle
ale z drugiej strony nie można pozwolić by Tobą pomiatano - niestety ten okres musisz przeczekać i zabrać się poważnie za temat jak dziecko skończy ok 2 lat wtedy można już z nim porozmawiać itd a i Sąd w razie czego może uwzględnić Twoje rację
powodzenia
Witam! Tak tylko Ex będzie "urabiać" małego przeciwko ojcu. Chyba,że pójdzie po rozum do głowy.
Wiesz uwazam ze maluch jest za maly zebys go zabieral, chyba ze masz jakies doswiadczenie jak sobie z takim dzieckiem poradzic. Ale nie spedzasz z nim czasu na codzien nie wiesz jak reaguje kiedy mu cos dolega..., wiec zabierzesz tak male dziecko i naprawde moze stac sie nieszczescie. Uwazam ze pozostaje Ci poki co odwiedzanie malca u ex, chyba nie masz wyjscia jak narazie. Ale tez zloz wniosek o ustalenie kontaktow w ktorym dokladnie napiszesz ze chcesz np do 1,5 roku zycia dziecka odwiedzac je w takie a w takie dni w tych i tych godzinach. Jak skonczy 1,5 roku chcesz zabierac dziecko na kilka godzin, potem jak skonczy 2 lata chce je zabierac do siebie np co 2 week i tak dalej i tak dalej a to da sie swietnie ustalic w Sadzie.
zobaczymy teraz wniosłem o 2x w miesiącu po 6 godzin co druga sobota
Cytat:zobaczymy teraz wniosłem o 2x w miesiącu po 6 godzin co druga sobota

myślę że ok chociaż to małe dziecko i po 6 godzin możesz nie dostać !!! myśle że dostaniesz ok 3 godz
ML_LM jeżeli dostanę choć 2 w moim domu to bedę baaaaaardzo szczęśliwy zapewniam:)
Ale ex znowu będzie robiła ze mnie potwora więc obawiam się że i te 2 godziny stoją pod wielkim znakiem zapytania:(
Gryby czlowiek rozchodzil sie z normalna babą to przeciez szloby sie dogadac , ale gdy w gre wchodzi taka furiatka to zrobi ona wszysstko aby nie dopuscic do kontaktow z maluszkiem , olewa ona postanowienia sadu i mysli ze prawo  jej nie dotyczy .Przeciez tak fajnieby bylo gdyby malzenstwo rozeszlo sie w zgodzie pomagaliby sobie przy wychowaniu dzieci , nie utrudnialyby a wrecz naklanialy do zwiekszenia kontaktow.Ilez zycie byloby prostsze ile dzieci byloby szczesliwszych.
dokładnie tak jak mówicie iwon31 i tylkotata !!!!

Trzeba w tym wypadku upierać się przy zapisie że można zabierać dziecko (zawsze coś)
ale w praktyce to np ja mam taki zapis że "niby mogę zabierać" Małą ze sobą - ale jak jest to chyba nie muszę mówić
Przekierowanie