Forum Ojców
fundusz alimentacyjny - Wersja do druku

+- Forum Ojców (http://www.tato.com.pl/forum)
+-- Dział: DYSKUSJE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Alimenty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: fundusz alimentacyjny (/showthread.php?tid=2179)

fundusz alimentacyjny - szczepan - 29-11-2008 12:39

Do maja br. alimenty ściągał mi zpensji komornik. Gdzieś kwiecień-czerwiec 2007 były z tym małe problemy bo straciłem pracę. Potem jednak ściągnięto ze mnie całe zadłużenie. Od maja 2008 alimenty płacę sam przekazem pocztowym. Powiedzcie ludzie jakim cudem moja była dostała w pażdzierniku br. 2500zł zaliczki alimentacyjnej,którą oczywiście ja teraz muszę spłacać?

fundusz alimentacyjny - grad1 - 29-11-2008 13:19

teraz radze ci isć osobiscie do zus bo tam jest bank alimentacyjny, wziać dowody od komornika i sprawdzić.
Ja mialem tak: placilem ex bezpośrednio a ona braka z banku alimentacyjnego, potem musiala zlozyc wyjaśnienie, bank przestal jej placić to mi odsylala i żadala tylko za posrednictwem komornika.
Sprawdz w zus.

fundusz alimentacyjny - ama - 29-11-2008 13:56

skladajac dokumenty do funduszu alimentacyjnego, musiala miec od komornika zaswiadczenie, ze nie placisz i jest egzekucja. Jak sam piszesz- mialo to miejsce. Komornik musial tez wydac zaswiadczenie o sciagalnosci za ostatnie 2 miesiace poprzedzajace zlozenie wnioski do FA.

Wiec jak widzisz wszystko zgodnie z prawem. mogla tak zrobic bez cudu.

fundusz alimentacyjny - szczepan - 01-12-2008 19:56

Dzięki za podpowiedzi.
Tylko jeszcze jedno:
Ale jak ex brała od komornika zaświadczenie,że ten nie ściąga odemnie alimentów to w kieszeni miała potwierdzenia, że wysyłam jejej pocztą. Czy nie miała obowiązku poinformować o tym komornika? Podobno mogę potraktować to jako zwykłe zatajenie i podać ją do sądu? Ale czy muszę nie wystarczy wizyta u komornika i tak jak radzicie w ZUS?

fundusz alimentacyjny - ama - 01-12-2008 20:01

Owszem , miala obowiazek poinformowac, ze tyle i tyle dostala, a rezty nie.Komornik powinien wiedziec o wszelkich wplatach. Poza tym w funduszu alimentacyjnym jest zobowiazana do informowania o kazdej zmianie statusu materialnego.

fundusz alimentacyjny - grad1 - 02-12-2008 00:03

jak komornikowi bedzie sie chcialo, to moze sam skierowac do prokuratury tak samo i zus, ale raczej wystap[ia do ex o zwrot nienaleznych a pobranych swiadczen.
Od ciebie tak naprawde zalezy jak bedziesz chciał i czy bedziesz przysłowiowo dac po "łapkach ex".

fundusz alimentacyjny - stona - 02-12-2008 15:32

A tak generalnie czy Fundusz moze wezwac komornika i scigac dluznika komorniczo ???

fundusz alimentacyjny - grad1 - 02-12-2008 17:14

fundusz w przypadku udowodnienia, ze osoba pobierala nie nalezne świadczenie z funduszu wydaje decyzje o wstrzymaniu wyplaty, informuje komornika i dluznika.
Dluznik zobowiazny jest zwrocić niezaleznie pobrana kwote funduszowi w okreslonym terminie, jeżeli nie zwroci to procedura z urzedu jest, ze ściaga je komornik.

fundusz alimentacyjny - szczepan - 02-12-2008 20:26

jestescie wielcy. ja juz powoli głupieje od tych kruczków i nie bardzo wiem jak bronić sie przed ex.

fundusz alimentacyjny - izaimariusz - 05-12-2008 23:35

Witajcie,
jestesmy nowi na forum i stronie.Mamy pare pytan.Moja byla zona co miesiac regularnie dostaje alimenty przekazem pocztowym.Od pazdziernika podniosla je z 250zl na 300zl na co do dzis nie dostalem zadnego z dokumentow.Mam wszystkie druki wpłat ale co z tego skoro ona podala mnie do funduszu alimentacyjnego ze jestem nie wyplacalny i dzis zaplacilem ponad 2500 tysiaca.A jeszcze jedno gdybym podral sie teraz z narzyczona to czy ona mogla by sciagac alimenty z niej??

fundusz alimentacyjny - grad1 - 05-12-2008 23:40

jak zaplacileś?
to że jestes niewyplacalny to musi wydać komornik decyzję i skierowac wniosek do funduszu alimentacyjnego.
Idz do sadu i popytaj czy byla sprawa w sekretariacie sadu.
Co do narzeczonej jak bedzieciemieli rozdzielność majatkowa przed slubem to nic nie zrobi, ale dlaczego mialaby z niej sciagać z tego wynika ze nie maszzaleglości.

fundusz alimentacyjny - ama - 05-12-2008 23:59

Cytat:Moja byla zona co miesiac regularnie dostaje alimenty przekazem pocztowym.Od pazdziernika podniosla je z 250zl na 300zl na co do dzis nie dostalem zadnego z dokumentow.
Zwroc sie do sadu o wydanie wyroku, albo pisemnie albo osobiscie.

Cytat:Mam wszystkie druki wpłat ale co z tego skoro ona podala mnie do funduszu alimentacyjnego ze jestem nie wyplacalny i dzis zaplacilem ponad 2500 tysiaca.

Jesli wplacales regularnie cala kwote, to nie miala prawa zwracac sie z tym do funduszu, a jesli juz to zrobila, to komornik musial uznac zaleglosc i na tej podstawie wydac zaswiadczenie do funduszu. Twoja ex sama nie mogla zwrocic sie do funduszu , tylko przez komornika.

Poza tym, jesli oklamala komornika mowiac mu, ze nie placisz, a Ty masz druki wplat, to ona bedzie sie z tego tlumaczyc i zwracac nienaleznie pobrane alimenty.

Cytat:A jeszcze jedno gdybym podral sie teraz z narzyczona to czy ona mogla by sciagac alimenty z niej??
Tu Grad dobrze radzi, zrobcie przed slubem rozdzielnosc, to zabezpieczycie sie przed pomyslami ex.

fundusz alimentacyjny - izaimariusz - 06-12-2008 00:10

Do dzisiejszego dnia czyli pazdziernik i listopad byly przezemnie placone jeszcze 250zl dopiero teraz dostala te grudniowe 300zl

fundusz alimentacyjny - ama - 06-12-2008 00:36

to nie rozumiem skad sie wzielo te 2500? skoro piszesz, ze masz tylko za pazdziernik i listopad wiecej o 50 zl za te miesiace?

fundusz alimentacyjny - grad1 - 06-12-2008 08:33

swoja droga idz do banku alimentacyjnego okaz dokumenty i zadaj wyjasnienia, musisz dokladnie wiedziec co to jest 2500, skąd się wzięła!

fundusz alimentacyjny - grad1 - 06-12-2008 08:55

dodam jeszcze moja ex tez tak zrobiła, ale mniepowiadomil bank alimentacyjny "od razu" po 3 miesiacach i wziałem dowody i ok ex musiala zlozyc oswiadczenie u komornika, ze nie pobiera ode mnie alimentow.
Bank alimentacyjny wyplaca alimenty na wniosek komornika ktory musi wydac decyzje ze egzekucja z twoich dochodow jest nieskuteczna!
Sprobuj tez iśc do komornika, coś tu nie gra!, mogla brać i od komornika i od ciebie tak bylo u mnie.

fundusz alimentacyjny - tomcio - 05-02-2009 10:52

Cześć jestem tu nowy
pewnie nie zdziwi was jak powiem, że mi jednocześnie ściągał PAN komornik i była dostawała jeszcze pełną kwotę z funduszu! No i oczywiście o wszystkim dowiedziałem się trochę po fakcie.
Ale najlepsze jest to,że PAN komornik w pierwszej kolejności ze ściąganych pieniędzy zapewniał sobie wynagrodzenie!

fundusz alimentacyjny - albert46 - 05-02-2009 15:42

:hello1:Cześć
Napisz TOMCIU na jakiej podstawie działał komornik i czy dostałeś od niego powiadomienie o wszczęciu egzekucji. Czy egzekucja dotyczyłą zaległych czy bieżących alimentów i jaki jest stan na dziś . Zapoznaj się z całym blokiem Alimenty, a szczególne z ważnymi tematami - to rozjaśni Ci punkt widzenia.
Jeśli wyłuszczysz nam sprawę będziemy mogli Ci pomóc.
:D

fundusz alimentacyjny - tatko - 05-02-2009 21:38

Cytat:Ale najlepsze jest to,że PAN komornik w pierwszej kolejności ze ściąganych pieniędzy zapewniał sobie wynagrodzenie!
Komornik to taki gatunek, który najpierw zaspokoi siebie, a dopiero później postara się zaspokoić wierzycielkę.
Art. 1025 kpc.
§ 1. Z kwoty uzyskanej z egzekucji zaspokaja się w następującej kolejności:
1) koszty egzekucyjne,
2) ...