Forum Ojców
Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - Wersja do druku

+- Forum Ojców (http://www.tato.com.pl/forum)
+-- Dział: DYSKUSJE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Kontakt z dzieckiem (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Zakaz kontaktu z dzieckiem.. (/showthread.php?tid=453)

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - AMADEUSZ - 16-09-2009 05:55

Poniewaz brat mojej bylej partnerki przy naszym dziecku mnie znbluznil, wyzwal i grozil zlozylem przeciwko niemu wniosek do Sadu w ktorym zazadalem dla niego zakazu zblizania sie do mojego dziecka na odleglosc mniejsza niz 100m. Wczoraj dostalem odpowiedz z Sadu...., nic nie skladalem na matke dziecka choc powinienem to jednak. Sad zrobil z tego sprawe o ograniczenie wladzy rodzicielskiej z mojego wniosku z udzialem matki dziecka.... troszke dziwne ...-prawda?

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - maciek-32dk - 16-09-2009 12:51

z jakiego paragrafu skarżyć o poniżanie ojca i zastraszanie córki ojcem w obecności ojca przez babcie??

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - Roza - 16-09-2009 13:15

Cytat:Poniewaz brat mojej bylej partnerki przy naszym dziecku mnie znbluznil, wyzwal i grozil zlozylem przeciwko niemu wniosek do Sadu w ktorym zazadalem dla niego zakazu zblizania sie do mojego dziecka na odleglosc mniejsza niz 100m. Wczoraj dostalem odpowiedz z Sadu...., nic nie skladalem na matke dziecka choc powinienem to jednak. Sad zrobil z tego sprawe o ograniczenie wladzy rodzicielskiej z mojego wniosku z udzialem matki dziecka.... troszke dziwne ...-prawda?

Jaką dokładnie informację z sądu otrzymałeś? Z czyjego wniosku i na jakiej podstawie?
Zaglądałeś do akt? Co w nich jest? Czy to czasami nie jest postępowanie np. z udziałem prokuratora powiadomionego przez sąd?

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - AMADEUSZ - 17-09-2009 08:24

Do akt jeszcze nie zagladalem, moze dzis to zrobie.
Z Sadu dostalem informacje że mam uzupelnic braki formalne czyli wplacic 40zl i dostarczyc pelen odpis aktu urodzenia i ze sprawa jest z mojego wniosku z udzialem matki dziecka o ograniczenie wladzy rodzicielskiej.....
Tylko ze ja zadnego wniosku o ograniczenie wladzy rodzicielskiej nie skladalem. Nawet nie wzywalem w swoim wniosku matki dziecka tylko zlozylem pismo przeciwko jej brat w ktorym zadalem wydania zakazu dla niego by nie zblizal sie do dziecka na odleglosc mniejsza niz 100m

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - mst1965 - 17-09-2009 10:10

Daj znać co i jak.
Od dłuższego czasu tez mam zamiar zakazać szwagrowi kontaktu z dziećmi, ze względu na jego chorobę psychiczną.

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - mcprezes - 17-09-2009 11:19

Jak matka dziecka nie wyda mi syna na widzenia ustalone przez sąd to czy mogę wystąpić z wnioskiem o ukaranie ją grzywną za niedostosowanie się do wyroku sądu?

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - Roza - 17-09-2009 12:54

Cytat:Jak matka dziecka nie wyda mi syna na widzenia ustalone przez sąd to czy mogę wystąpić z wnioskiem o ukaranie ją grzywną za niedostosowanie się do wyroku sądu?

W wielu wątkach znajdziesz odpowiedź. Poszperaj. Szkoda powtarzać to co już jest tutaj na forum.

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - mart123 - 17-09-2009 15:48

Prawdopodobnie chodzi o to, że SR nie może wprost nakazać temu frajerowi by nie zbliżał się do dziecka. Może takie działania (zabezpieczające dziecko przed kontaktami, które godzą w jego dobro) nakazać matce, ale by to zrobić musi najpierw ograniczyć jej władzę np. w części dotyczącej o decydowaniu w jakim środowisku się wychowuje lub konkretniej z kim nie wolno dziacka kontaktować.

Cyt.: "Art. 109 k.r.o. przewiduje ograniczenie władzy rodzicielskiej w razie niewłaściwego wykonywania tej władzy przez rodziców. Przepis ten stanowi: "Jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy wyda odpowiednie zarządzenia" (art. 109 § 1 k.r.o.). Dla zastosowania tego przepisu nie musi mieć miejsca naruszenie dobra dziecka, wystarcza wystąpienie stanu zagrożenia tego dobra. Zagrożenie dobra dziecka może dotyczyć jego interesów osobistych i majątkowych. W przypadku takim sąd wydaje zarządzenia ograniczające władzę rodziców.
Zgodnie z art. 109 § 2 k.r.o. sąd opiekuńczy może w szczególności:
1) zobowiązać rodziców oraz małoletniego do określonego postępowania z jednoczesnym wskazaniem sposobu kontroli wykonywania wydanych zarządzeń." Koniec cytatu

Zatem, może chodzić o nakazanie matce odpowiednich działań prewencyjnych, mających na celu odseparowanie dziecka od tego kmiotka. Tu już Sąd określi co matka ma zrobić i czego nie może.

Więc nie szczyp się tylko uzupełniaj braki, bo masz na to tylko 7 dni.

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - AMADEUSZ - 18-10-2009 06:29

Witam...
W piatek dostalem kolejne pismo Sadowe, tym razem Sad wzywa mnie do wskazania dowodow w sprawie. Troszke to dziwne bo wczesniej zamiescilem stenopis rozmow z bratem ex..., wiec co mam teraz zrobic o jakie wiecej dowody chodzi?

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - Lolek - 19-10-2009 10:55

Napisz wniosek o uznanie dowodu w sprawie ??? i załącz wniosek dowodowy w postaci stenopisu tych rozmów. Na każdej stronie się podpisz a na końcu podpis i data. Ponadto wnieś o odpis interwencji policji gdzie tak to mówicie "kmiotek" naruszył prawo o czym zawiadomiłeś organ odpowiedni czyli policję. Ponadto we wniosku o uznanie za dowód możesz mieć swoją obdukcję itp. itd.

Zakaz kontaktu z dzieckiem.. - AMADEUSZ - 07-11-2009 08:04

11.12.2009...-sprawa o ograniczenie wladzy rodzicielskiej matce dziecka......, tyle na ta chwile wiem w srode bede w sadzie poczytam akta