Forum Ojców
odpowiedz na pozew o alimenty - Wersja do druku

+- Forum Ojców (http://www.tato.com.pl/forum)
+-- Dział: DYSKUSJE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Alimenty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: odpowiedz na pozew o alimenty (/showthread.php?tid=6584)

odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 04-03-2012 19:36

Witam wszystkich,
Moze macie jakies doswiadczenia i cos poradzicie.
Dostałem wlasnie pismo z sadu o zarzadzeniu sedziego bym ustosunkował sie do dołaczonego do pisma pozwu o alimenty i zabezpieczenie od ex na nasze dziecko.Sumy horendalne-wychodzi ze jej wydatki na dziecko to circa dwa razy moje udokumntowane dochody i oczywiscie ja mam to placic.Dowiedziałem sie takze ze jezdze na wakacje na Karaiby...he..he.Tak napisano w pozwie.Na Karaibach w zyciu nie byłem, na wakacjach w ciagu dwóch ostatnich lat takze nie,zarabiam 300tys /mc(???!!!!)-pisze o tym bo cały ten pozew to 5stron podobnych wymysłów i głupot.No z pozwu wynika ze jestem Rotchildem.Zastanawiam sie czy odpisywac i jak?To co napisano jest tak bezsensowne ze wlasciwie nie wiadomo jak na takie bezsensy odpowiedziec.Poprostu wezwac by udowodniono?Czy napisac ze to nieprawda.Czy nic nie pisac?Ale jesli niec nie odpisze to czy moga mi zasadzic np.zabezpieczenie na czas trwania sprawy mimo ze sie ona jeszcze wlasciwie nie rozpoczeła?Sam nie wiem co robic?Dodam ze zarabiam przyzwoita srednia krajowa i na to mam dowody no ale wg mojej ex papier przyjmuje wszystko.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 05-03-2012 08:22

@ptys1974 na 100% pisz odpowiedź na pozew i się nie zastanawiaj. W odpowiedzi napisz prawdę i ustosunkuj się do pozwu. Nie musisz wszystkiego w szczegółach opisywać i się rozdrabniać na 5 stron , napisz konkretnie , krótko i na temat.
Sam zaproponuj , kwotę zabezpieczenia na czas procesu , ale rozsądnie , na taką , na jaką Cię stać , bo jeżeli ex wystąpiła z takim roszczeniem o zabezpieczenie to i tak Sąd jej przyzna.
W uzasdnieniu napisz krótko o swoich możliwosciach finansowych , narazie nie pisz o wydatkach , to Sąd ustali w trakcie procesu i wtedy to bedziesz uzasadniał.
Nie przejmuj się , że ex napisała stek bzdur i nie walcz czasami w Sądzie w ten sam sposób i w żaden sposób nie daj sie sprowokować i sprowadzić do tego samego poziomu. W odpowiedzi napisz tylko , że pisze nieprawdę.
Trochę mało szczegółów piszesz i trudno Ci dalej coś doradzić , bo ważne jest wszystko co praktycznie dotyczy dziecka , ile ma lat? , z kim mieszka? czy utrzymujesz z nią jakiś kontakt i jej pomagasz ?, czy chodzi do przdszkola czy szkoły? i jakie są potrzeby dziecka? Ważne są też także Twoje możliwosci finasowe i Twoje usprawiedliwione wydatki , bo też nie napisałeś czy masz drugą rodzinę , jak miaszkasz , gdzie pracujesz itd i itp. Opisz wiecej szczegółow to może forumowicze wspólnie coś doradzą jak napisać " Odpowiedź na pozew" i jak przygotować się do procesu.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 10:13

Serdeczne dzieki.Taka pomoc byłaby bezcenna nie mówiac juz o tym jakie wsparcie psychiczne daje.Dzieki-ciesze sie ze znalazłem to forum.
1.Czyli w odpowiedzi mam napisac ze to co ona pisze to nieprawda bo zarabiam tyle i tyle (załaczac jakies PIT-Y czy zaswiadczenie o zarobkach czy na razie nie?).
2.Dlaczego nie pisac o moich wydatkach-mam lekkie zadłuzenie za mieszkanie bo zima była słaba w mojej branzy bede spłacał na wiosne ale narosło troche czy pisac o takich rzeczach czy to strzał we własne kolano?
3.Mam druga rodzine i dwoje małych dzieci-zona jeszcze nie pracuje (wychowuje młodsze)-pisac?Wazne?
4.Ex popisała ze potrzebuje 500mc na ubrania dziecka,6tys rocznie na sprzet sportowy,i kilkaset/mc na zajecia dodatkowe, 500zł za zajecia z psychologiem,3tys na wakacje i jeszcze 2tys na wyjazd własny z dzieckiem(?!) itp.Ale zadnych paragonów/dowodów wpłaty nie podpieła.Wiem ze córka na zadne zajecia dodatkowe nie chodzi i chodzic nie bedzie to ciezki typ jesli chodzi o nauke niestety.Psycholog to podobno na skutek traumy po rozowdzie Rodziców który mial miejsce 8lat temu(!!).No koszty mocno wydumane+te sumy-10tys na wakacje (5ja i 5niby ona) to chyba na Bahama;-)
Poradzcie jak przedstawic sadowi ze chce uczestniczyc w utrzymaniu dziecka ale koszty rzedu vide pozew sa z ksiezyca +jakies dowody ze takie są?
Ex oczywscie jest ta uboga ale deklaruje ze dziecko kosztuje ja tyle a tyle wiec ja jedna połowe a ona drugie kilka tys.sama dołozy (choc uboga;-) ).
Dziecko ma skonczone 17lat, uczy sie jeszcze.Ja daje 200zl/mc dziecku+okazjonalne pieniadze np na kurtke czy buty, biore do kina, 2xtydz obiad,weekend obiad u moich Rodziców, okazjonalnie załatwiam płatne prace biurowe lub sprzatnie w zaprzyjaznionej firmie.Matce nie daje pieniadzy w obawie ze ona bedzie twierdzic ze to dodatek i z własnej woli (juz to przerabiałem).

No i jak radzicie brac adwoakata (ile moze brac za taka sprawe) czy srednio inteligentny człowiek ma szanse poradzic sobie sam?Exia ma juz kolejnego-płaci im wszystkim???
post połączony
Napiszcie tez prosze czy to zabezpieczenie moga zasadzic zanim zacznie sie cała sprawa i bede mial szanse cos powiedziec (a nie tylko napisac odp.)

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 05-03-2012 10:38

No to podsumujmy:

1 Jesteś 8 lat po rozwodzie , założyłeś drugą rodzinę i masz 2-kę małych dzieci , obecna żona nie pracuje , gdyż zajmuje sie młodszym dzieckiem a Ty sam pracujesz na utrzymanie obecnej rodziny.
2. Z pierwszego związku masz córkę , która ma 17 lat i się uczy i matka tej niepełnoletniej jeszcze córki wystepuje z pozwem o alimenty.

Juz na sam początek nasuwa się kilka pytań i od tego trzeba zacząć.

3. Czy na sprawie rozwodowej miałeś przyznane jakieś alimenty na tą córkę?
4. To co dawałeś czyli 200zł/mc , to dajesz dobrowolnie a ex Cię skarży pierwszy raz o alimenty na córkę?
5. O jaką kwotę miesięcznych alimentów występuje powódka?
6. Jakiej kwoty zabezpieczenia żąda na czas procesu?

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 11:01

1.Tak obecna syt.rodzina własnie taka-ja, zona +dwoje małych.
2.8lat od rozstania (sorry zle sie wyraziłem ze od rozwodu) i od wniesienia (przezemnie )o rozwód który trwał "jedynie" 5lat wiec formalnie od orzeczenia 3lata ale orzeczenie to była juz papierkowa zmiana,rozstanie faktyczne 8lat temu.

3.Córka najpierw z matka-ja płaciłem 1tys (ale byłem sam + miałem na utrzymania druga córke dzis pełnoletnia na która ex nie placiła nic bo uboga)

4.W trakcie rozwodu starsza osiaga pełnoletnia wiec o niej nie pisze by nie gmatwac, a młodsza sie przenosi do mnie.Matka nie placi nic az do orzeczenia rozwodu kiedy to ma 300zł zasadzonych alimentów.
Placi ale w terminie jakim chce i juz nic nie dokłada no bo "alimenty ojcu płace".

5.Kilka miesiecy temu córka przenosi sie do matki-matka nastepnego dnia sklada o alimenty odemnie.Najpierw 2,5tys (takie pismo dostałem miesiac temu) a teraz nowy pozew (inny adwokat) o tysiac wiecej czyli 3,5tys na 17latke (za 3mce bedzie juz 18latke) i zabezpieczenie oczywiscie.
Moje dochody circa 3-4tys mc(zaleznie od pory roku-taka branza)choc zima praktycznie 0zł lub minus a lato np.7tys.-wtedy musze odłozyc na zime.Zona dorobi jakies 500zł.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 11:38

czyli reasumując-ost.pozew-alimenty 3,5tys, zabezpieczenie 2tys.
Ja daje córce 200zł/mc na jej potrzeby i na jej rece sam z siebie.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 05-03-2012 12:11

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to ostatni prawomocny wyrok Sądu jaki obowiazuje , to alimenty zasądzone na córkę ale od matki w kwocie 300zł/mc ( bo córka przebywała z Tobą).
Czy ten wyrok został już uchylony? Czy te 300zł to były alimenty zasądzone na sprawie rozwodowej na rzecz małoletniej córki od matki ?

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 12:33

tak wszystko sie zgadza.
Zasadzono jej 300zl bo zrezygnowała z pracy i nie pracowała (w trakcie rozwodu-cel wiadomy;-) ), teraz pracuje od kilku lat.Ja nie wnosiłem o podwyzszenie bo mialem dosc wojen z nią i jej agresji.
Ale generalnie w jej pozwie o jej dochodach malenko choc przesłanie jest takie ze sa małe no ale 3,5 tys te drugie od siebie deklaratywnie bedzie dokladac do córki;-).
Własnie zabrałem sie do pisania tej odp. wiec wszystkie wskazówki mile widziane i naprawde dziekuje.
Jej alimenty juz uchylono-czyli formalnie juz wyprostowane sa sprawy ze córka teraz jest z nią-przed nami ostatnia faza tj alimenty odemnie.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 05-03-2012 13:17

Widać tu przebiegłość ex bo jeszcze może w imieniu córki wystepować o alimenty na nią , za trzy miesiące , jak córka stanie się pełnoletnia , to sama musiałaby wystepować z pozwem o alimenty na siebie od Ciebie.
Z tego co piszesz wynika ,że masz robotę sezonową ( pewno budowlaniec z własną działalnością ) , poninieneś o tym napisać w odpowiedzi na pozew. Myślę ,że złożenie kopii PIT jako załącznika do odpowiedzi na pozew będzie dobrym pomysłem , bo wtedy wyjdzie Ci średni miesięczny dochód. Branie zaświadczenia o dochodach za miesiące , kiedy masz szczyt robót byłoby dla Ciebie krzywdzące.
W odpowiedzi wnioskuj także , ile możesz zapłacić miesięcznych alimentów ( 3.500zł , to chora kwota jak na Twoje zarobki) , myślę ,ze możesz zaproponować 500zł a jako zabezpieczenie 400zł . Ja , tak to realnie oceniam. 17- letni wiek córki wskazuje , że kończy szkołę średnią , napisz , że jak będzie kontynuować naukę to dołożysz w zależności od jej potrzeb i swoich możliwości zarobkowych .

Jako 2-gi załącznik do odpowiedzi na pozew proponuję zrobić zestawienie swoich wydatków (możesz to napisać na komputerze w zwykłym pliku tekstowym , wydrukować i podpisać ) :
Czyli pokazujesz miesięczny udokumentowany dochód. Suma z Pit'a podzielona na 12 miesięcy. Pod tym piszesz swoje usprawiedliwione wydatki uwzględniając swoją obecną rodzinę i je sumujesz , to co zostanie to jest kwota do dyspozycji , z której możesz zapłacic alimenty na córkę.
W odpowiedzi możesz podnieść , że do tej pory to Ty pomagałeś i opiekowałeś się córką i że chcesz to nadal robić ale na miarę swoich możliwości i że właśnie dlatego znasz koszty utrzymania ucznia chodzącego do szkoły i że kwota , ktorą proponuje powódka jest bardzo wygórowana i przesadzona. Napisz , że oprócz zasądzonych pieniędzy , będziesz partycypował także w dodatkowej pomocy np. Kupno książek , zeszytów i ubrania. Napisz, że to co proponujesz to powinno przy pomocy drugiego rodzica czyli matki , wystarczyć na bieżące utrzymanie córki.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 13:21

Serdecznie Ci dziekuje.Ide zatem za Twoim tokiem rozumowania.Nie rozpisuje sie by nie robic konkurencji dla jej 15-stronicowego pozwu ale poprostu konkretnie i na temat.Dam znac jak Sad to ocenil-licze na ich rozsadek;-).Ogromne dzieki jeszcze raz!
ps.Branża sie zgadza-masz nosa;-)
post połączony
a tak jeszcze spytam-jak to bedzie wygladało po 18rz.Doczytałem juz ze wtedy nie place matce tylko córce ale jak to sie załatwia?Nie chce miec komornika na karku.
post połączony
a tak jeszcze spytam-jak to bedzie wygladało po 18rz.Doczytałem juz ze wtedy nie place matce tylko córce ale jak to sie załatwia?Nie chce miec komornika na karku.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 05-03-2012 13:36

W odpowiedzi tylko krótko ustosunkuj się , że ....Nieprawdą jest jakobym zarabiał .. na miesiac i nieprawdą jest , że spędzam wakacje na .. i że to wszystko jest kłamstwem i pomówieniem winikającym z wrogiego nastawienia powódki do Ciebie. Napisz , że ciężko pracujesz i zajmujesz się obecną rodziną i córką z pierwszego małżeństwa i że nie masz pieniędzy i czasu na takie luksusy.

Jak córka skonczy 18 lat mozesz wypłacać alimenty do jej rąk nie masz obowiazku wypłacac pieniędzy jej matce , czekaj cierpliwie na przebieg procesu bo wyrok może zapaść jak córka już bedzie pełnoletnia.
Kiedy masz termin rozprawy?

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - barykary - 05-03-2012 16:52

podpowiem ze jak corka skonczy 18 to wyrok sadu musi byc na jej konto!!

Co do ubran to jak na miesiac wyda 100zl to jest duzo przeciez juz nie jest w okresie ciaglego wzrostu jak 4 czy 5 latka.
Wakacje mozna spedzic taniej i wspomnij o tym.
Psycholog? Przyjmuje na NFZ wiec nie jest konieczna prywatna wizyta, a jezeli z takiej korzysta to niech przedstawi rachunek. Poza tym corka moze zeznawac i tu wnioslbym o wezwanie jej na swiadka w celu zweryfikowania wydatkow matki na nia czyli czy kupuje i co kupuje( markowe ciuchy, kosmetyki? tanie tez sa swietne szczegolnie te polskie) Buty moga byc za 120zl a nie za 250zl. To samo z kurtka...Ale to bym akurat powiedzial na rozprawie
W odpowiedzi krotko i zwiezle

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 05-03-2012 18:08

Terminu rozprawy nie mam-narazie przyszedł z sadu tylko ten pozew wraz z zarzadzeniem bym sie ustosunkował mysle wiec ze chodzi o zabezpieczenie które jak sądze moga ustalic przed sprawa a potem bedzie sie ciagneło.No ale 2tys zabezpieczenia to tez niezle.
Skrobnąlem to pismo.Jakies wzory z intenetu sciagnałem jesli chodzi o poczatek ale mam watpliowosc czy jesli generalnie zgadzam sie zeby placic a kwestionuje wysokosc to mam napisac ze wnosze o oddalenie powództwa czy ze je przyjmuje ale czy jeszcze inaczej?
Nie mam pełnomocnika bo szkoda mi troche na teraz pieniedzy
(choc moze lepiej miec?)i tak sam sie z tym motam.

Napisze jak potoczyła sie moja sprawa i postaram sie wypunktowac co było wazne -moze moja relacja za jakis czas przyda sie jakiemus nowemu forumowiczowi.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 06-03-2012 07:41

Czyli generalnie dostałes 2 pisma :
1. to pozew o alimenty z powództwa ex ( alimenty na córkę)
2. to zarządzenie w sprawie zabezpieczenia kwoty alimentów na czas procesu.

bo jeżeli tak to musisz napisać odpowiedź na pozew , a to drugie pismo to zarządzenie czy postanowienie Sądu z niejawnego posiedzenia? Pytam bo być może trzeba odpowiedzieć osobnym pismem.
Napisz w punktach o co wnosi powódka i przybiż także treść tego zarządzenia , to forumowicze pomogą i doradzą. Na dole pisma powinieny być terminy na odpowiedź i prawne warunki jakie Ci przysługują.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 06-03-2012 09:01

Zgadza sie.

1.Krótkie z informacja o zarzadzeniu Sedziego nie tyle o zabezpieczeniu ile bym sie ustosunkował do załaczonego pozwu (to ze chodzi o zabezpieczenie i zwiazaną z nim jakąs rachunkowosc to bardziej moje przypuszczenie)
2.Elaborat exi.zwany pozwem.

Szkielet takiej odpowiedzi na pozew znalazłem w necie -jedyna watpliowsć to taka czy jesli zgadzam sie z żądaniem alimentów a kwestionuje ich wysokośc to pisze iż;
kwestionuje pozew czy też
wnosze o oddalenie powództwa czy jeszcze jakos inaczej?

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 06-03-2012 12:44

Wnosisz o częściowe oddalenie powództwa w części dotyczącej miesięcznych rat alimentacyjnych i akceptujesz wysokość rat w kwocie do ... i tu Twoja propozycja , to samo jeżeli chodzi o kwotę zabezpieczenia na czas procesu , bo chyba taki punkt się w pozwie znalazł.
Z reguły powództwo powinno być wypunktowane , więc musisz się odnieść do poszczególnych punktów czyli roszczeń. Jeżeli były takie na które się zgadzasz to piszesz , że ... w pozostałej części powództwo przyjmujesz , ale możesz tylko ustosunkować się do tego czego nie akceptujesz i tak to zostawić.
Ogólnie jest zasada , tak jak we wszystkich pismach aby zachować styl i wzornictwo pisma procesowego i jak znalazłeś szkielet w internecie to powinno wszystko być dobrze.
Na końcu pisma nie zapomnij sie podpisać a na samym dole wyszczególnij załaczniki w punktach i je nazwij i daj wszystko w w 2 egzemplarzach. Zrób tez 3-cią kopie pisma dla siebie i zabierz wszystko do Biura Podawczego , tam Pani ostempluje Ci wszystkie trzy egzemplarze , podliczy załączniki i wpisze datę wpływu na wszystkich 3-ech egzemplarzach odpowiedzi na pozew, ale jeden egzemplarz samego pisma weź dla siebie. Załóż sobie teczkę na takie papiery , najlepiej sztywną czarną ( robi wrażenie) bo prawdopodobnie będziesz toczył bój z jej adwokatem , bo rozumiem , że sam będziesz chodził na sprawy , jak Cię nie stać na adwokata. ( niestety koło 2000zł , musiałbyś wydać na niego), zawsze wszystkie papiery zabieraj na sprawy i bądź do niej przygotowany.
Czy sprawa już dostała sygnaturę?

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 06-03-2012 13:26

Wydaje mi sie ze sygnatury nie było acz pewnosci nie mam (mam to pismo w domu)a z ciekawosci jakie to ma znaczenie?Bo widze ze wiesz i pewnie ma skoro pytanie padło;-)

Jak sadzicie z tym adwokatem w spr.o alimenty-z jednej strony 2tys nie mało a wydatki inne mam i to w nadmiarze z drugiej strony jak mnie tam maja mocno karcic to moze wysupłac jakos?

Dziekuje SLODKIP1 za Twoje podpowiedzi-nawet nie wiesz jak pomogłes!

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 06-03-2012 13:26

Wydaje mi sie ze sygnatury nie było acz pewnosci nie mam (mam to pismo w domu)a z ciekawosci jakie to ma znaczenie?Bo widze ze wiesz i pewnie ma skoro pytanie padło;-)

Jak sadzicie z tym adwokatem w spr.o alimenty-z jednej strony 2tys nie mało a wydatki inne mam i to w nadmiarze z drugiej strony jak mnie tam maja mocno karcic to moze wysupłac jakos?

Dziekuje SLODKIP1 za Twoje podpowiedzi-nawet nie wiesz jak pomogłes!

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - slodkip1 - 06-03-2012 14:21

Sygnaturę dostaniesz pewnie jak przyjdzie Ci termin na sprawę. Także spoko i powodzenia.
Pamietaj , że po każdej sprawie mozesz w ciagu 7 dni złożyć pisemny wniosek np. o powołanie świadka , czy jakiś inny , który może mieć znaczenie dla sprawy i moze coś do niej wnieść w postaci dowodu , wtedy , każde pismo procesowe zaopatruj w nadaną sygnaturę sprawy , bo ten numer dla Ciebie , będzie teraz bardzo ważny.
Pozdrawiam. Słodki.
P.S. Zaryzykuj pierwszą sprawę bez adwokata , zobacz jaka Sędzina będzie na sprawie , będziesz odpowiadał tylko na jej pytania bo i tak nie da Ci dojść do głosu , jak zauważysz , że wszystko idzie po Twojej myśli to dasz rade sam , ale jak jej adwokat i Sędzina będą Ci sprawiać problemy to bierz adwokata i podpisz mu pełnomocnictwo, zawsze może dołaczyć do sprawy w toku postepowania procesowego. J dałem radę sam ale nie wiem jak bedzie u Ciebie.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - Laciaszek - 21-03-2012 17:39

Witam.

Ptyś czy byłbyś tak uprzejmy i podesłał linka z tym "szkieletem" tego pisma do sądu?? Też musze sie ustosunkować do żądań mojej ex odnośnie zabezpieczenia roszczeń i nie wiem jak sie do tego zabrać.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 22-03-2012 19:27

Naturalnie,
korzystalem z kilku stron m.in. z:
http://www.legeo.pl/pytania/5284/jak-napisac-odpowiedz-na-pozew-o-aimenty-oraz-jak-moge-zmniejszyc-kwote
wpisz w google haslo:jak napisac odpowiedz na pozew o alimenty i sporo stron sie pojawi..nieoceniona tez pomoc Slodkiegi na tym forum.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - ptys1974 - 22-03-2012 19:27

Naturalnie,
korzystalem z kilku stron m.in. z:
http://www.legeo.pl/pytania/5284/jak-napisac-odpowiedz-na-pozew-o-aimenty-oraz-jak-moge-zmniejszyc-kwote
wpisz w google haslo:jak napisac odpowiedz na pozew o alimenty i sporo stron sie pojawi..nieoceniona tez pomoc Slodkiegi na tym forum.

RE: odpowiedz na pozew o alimenty - daro1980 - 02-10-2012 20:57

witam wszystkich mam problem dostalem wlasnie pozew o alimenty moja ex nawypisywala stek bzdur mianowicie ze jej firma nie przynosi dochodu i nie ma z czego zyc mimo to rachunki za ostatnie dwa miesiace to prawie 5tys wydane na jedzenie alkohol i papierosy oraz paliwo do dwoch roznych samochodow (ona nie posiada zadnego). Ja wiem ze jej firma przynosi dochod a ona utrzymuje kolejnych partnerow zasadzonych alimentow mam200 ale place dobrowolnie 400 plus wydatki na ubranie dla 13 letniej corki splacam tez komputer ktory corka dostala ode mnie na gwiazdke ex zazadala 1200 alimentow a ja zarabiam netto okolo 2700mc minus wszystkie wydatki zostaje mi na zycie okolo1000zl. Czy powinienem odpisac na pozew i zazadac rowniez jej rachunkow bankowych czy zrobic to dopiero na sprawie dodam ze moje wszystkie rachunki sa udokumentowane a jej rachunki za ostatnie miesiace to sam chlam co robic????