Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 2.77 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontakty ustalone przez sąd - izolacja nadal trwa.
Autor Wiadomość
1andy1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 110
Reputacja: 0
W ostatnią środę-6 bm. odbyła się założona przez mnie sprawa o ustalenie kontaktów.
Uzyskałem niewiele, bo tylko co drugi weekend w soboty od 11 do 18 i niedziele od 11 do 17-tej, ponadto raz na tydzień w piątki od 16 do 18-tej.
Nad kontaktami sąd ustalił nadzór kuratora.

Wczoraj (sobota) odebrałem córkę (6 lat) i spędziliśmy wspólnie dzień- podczas odbioru usłyszałem wypowiedziane surowym tonem ostrzeżenie o punktualnym powrocie (dziecko podobno ma wszy i po powrocie musi poddać się zabiegowi odwszawiania), dzisiaj chciałem powtórzyć scenariusz ale...niestety...
Piętnaście minut przed wyznaczoną godziną spotkania odebrałem telefon, ex zawiadomiła mnie-wykrzyczała wręcz, że do spotkania nie dojdzie, ponieważ musi poddać dziecko ww. zabiegowi, niemożliwe jest zrobienie tego po powrocie- po 17- tej.
A jak mi się nie podoba to mogę się poskarżyć...po czym zarechotała i rozłączyła się.
Oczywiście później telefon był wyłączony...

Nie bardzo wiem, jak mam dalej postępować w tej sytuacji.
Czy odwoływać się od postanowienia sądu żądając rozszerzenia kontaktów, gdyż już teraz odbywa się tylko połowa zasądzonych czy też żądać zabezpieczenia, co robić?

Jaką rolę odgrywa kurator i czy może w czymkolwiek pomóc?

Proszę o porady i sugestie bardziej doświadczonych w tego typu sprawach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2009 22:56 przez 1andy1.)
11-10-2009 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
AMADEUSZ Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 738
Skoro kurator ma byc podczas realizacji sppotkan to gdzie on byl do tej pory?
Co masz robic?
Notuj dokladnie kiedy nie wydano Ci dziecka jedz mimo tel ze masz nie zabrac najlepiej ze swiadkiem, proboj dogadac sie a jesli to nic nie pomoze zakladaj sprawe o nakaz wydania dziecka.
Pozdrawiam

Świat rzeczywisty to ten , ktory sam stwarzam.., cała reszta to fikcja.
12-10-2009 06:34
apollo_k Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 12
Witam serdecznie
Są dwie metody załatwienia Twojej sprawy.
1 To dogadanie się ale z tego co piszesz raczej odpada
2 To bardzo ciekawa linia obrony a zarazem ataku wkońcu walczysz o swoje dziecko
Wszy to nie wymówka masz możliwość zabierania dziecka w wyznaczone dni masz prawo i obowiązek robienia tego a każda osoba która będzie Ci w tym przeszkadzać "bedzie ukarana"
Po przyjeździe jeśli ex nie pozwoli Ci się z dzieckiem zobaczyć zabrać wezwi policje i poproś o sporządzenie notatki. Powiadom o całej sytuacji kuratora, i tak do skutku im więcej notatek tym więcej dowodów na utrudnianie. Kurator musi zadziałać wkońcu od tego jest. Po paru interwencjach zgłoś się do sądu i podejmi kroki prawne. Odwołanie się w tedy będzie miało sens bo masz dowody w postaci notatek interwencji i pracy kuratora. Ty bedziesz czysty bo odrazu sie nie odwołałeś tylko po przez Policje i kuratora chciałeś rozwiązać sytuacje
Taka moja rada w moim przypadku kilka przyjazdów Policji pomogły mi
Pozdrawiam
12-10-2009 06:56
Maciek26a Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 248
Mam pytanie kto ma ponosic koszty kuratora .... uwazaj by Sad cieie nie " udupi..." ze Ty ponosisz koszty kuratora bo to 187 zl za kazde spotkanie wiec jak masz w weekend 2 spotkania to jest to ponad 300 zl za kazdy weekend ... zadbaj o to byscie albo placili po polowie lub by porywala to Matka jesli ona utrudniala kontakty ...
Kurator jestr czasem cennym swiadkiem ale zalezy jaki jest kurator i jak ty posepujesz ... niegdy nie wlacz nie kłoc sie ...badz spokjny jak sie tylko da... jak cos pisz...

Kocham .... najmocniej na Swiecie ...
12-10-2009 08:39
samamama Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 991
Ja to bym najpierw poczekala na uprawomocnienie sie wyroku, bo na razie to tak na prawde nic nie mozna zrobic

Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
a każdy lekko jak piórko fruwa,
i każdy czuwa, cichutko czuwa,
nad tatą, który płakać nie umie,
nad siostra, która nic nie rozumie,
nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
i swoją mamą otuloną łzami,
i każdy woła głośno z daleka,
mamo, już nie płacz, ja czekam
12-10-2009 13:41
1andy1 Offline
Użytkownik
*

Dziękuję za odpowiedzi.
Wypłaciłem matce dziecka dość dużą sumę na dziecko i chwilowo wszystko jest Ok, "geld" to jest to co ma w sercu, znaczy...oprócz kalkulatora.
Ciekawe jak długo to potrwa...narazie sielanka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2009 00:03 przez 1andy1.)
17-10-2009 00:01
johnyb78 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 297
Andy - rozumiem, że to co dałeś Matce, to poza świadczeniami alimentacyjnymi tak?
jeżeli tak zrobiłeś, to moim zdaniem źle bardzo. nauczysz tą "panią bez szkoły", że to norma...
chyba że masz tyle kasy, że Ci to zwisa i masz pewność, że w 100 % ta kaska pójdzie na dziecko

Cytat:Ja to bym najpierw poczekala na uprawomocnienie sie wyroku, bo na razie to tak na prawde nic nie mozna zrobic

takie wyroki nie mają natychmiastowej klauzuli wykonalności??? jak mi alimenty podwyższyli, to musiałem od razu większe płacić, jescze wstecz w dodatku. W sumie niezły pomysł, gdyby matki musiały "wyrównywać" utracone kontakty wstecz..., sorki rozmarzyłem się

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2009 15:48 przez rprafal.)
17-10-2009 13:38
Maciek26a Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 248
Cytat:Dziękuję za odpowiedzi.
Wypłaciłem matce dziecka dość dużą sumę na dziecko i chwilowo wszystko jest Ok, "geld" to jest to co ma w sercu, znaczy...oprócz kalkulatora.

Twoja wola tez czesto o tym mysle ... ale powiedzialem sobie jedno ...NIE BEDE KUPOWAL MOJEGO DZIECKA ... jak matka jest nie poowazna to ja nie bede zachowywal sie tak jak ona ...mysle ze nie postopileś dobrze bo wroci za jakis czas znow do ciebie ... po kolejna porcje .. $$$$$$

Kocham .... najmocniej na Swiecie ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2009 17:42 przez Maciek26a.)
17-10-2009 17:41
rprafal Offline
Admin

Liczba postów: 3.096
Reputacja: 1
Cytat:Wypłaciłem matce dziecka dość dużą sumę na dziecko i chwilowo wszystko jest Ok, "geld" to jest to co ma w sercu, znaczy...oprócz kalkulatora.
Podobnie jak przedmówcy uważam, że nie było to dobre. Czas pokaże.
Broń Boże nie potępiam też Cię, bo rozumiem ile Ojciec jest w stanie zrobić,
by tylko choć przez chwilę pobyć ze swoim dzieckiem.

Jednak takie działanie tylko wzmocni druga stronę, nauczy, ze tak może szantażować w przyszłości
i bardzo się zdziwię, jeśli takiego żądania nie ponowi wkrótce. To tak jak z porywaczami.
Dajesz okup. Oni porywają kolejną osobę, bo ... i tak dalej.

I tak nauczyły się matki w Polsce, że im wszystko wolno a Sąd Rodzinny delikatnie mówiąc "prawie" nic im nie zrobi.

Swoiste przyzwolenie na pewne zachowania.

Prawda sama się obroni, potrzebuje tylko czasu...ile? Nie wiem...
W sprawie o molestowanie 200kk - 03.2007.....po 11 m-cach Sąd Karny umorzył z uwagi, iż czynu nie popełniono.
W sprawie o pozbawienie władzy rodzicielskiej i zakazanie styczności - 03.2007.... po 16 m-cach po apelacji Sąd Okręgowy oddalił wnioski.
W sprawie o groźby 190kk - 03.2007 ..... po 12 m-cach Sąd Karny umorzył, wobec braku znamion czynu zabronionego
W sprawie o groźby 190kk w dn. 04.08.07..... po 9 m-cach Sąd Karny umorzył, z uwagi na brak znamion czynu zabronionego
W sprawie o groźby 190kk w dn. 08.12.07.... po 5 m-cach Sąd Karny umorzył , z uwagi iż czynu nie popełniono
W sprawie o groźby 190kk w dn. 15.12.07... po 4 m-cach Sąd Karny umorzył wobec braku znamion przestępstwa
W sprawie o nachodzenie 107kw w dniu 27.11.2009... po 23 m-cach Sąd Karny uniewinnił od zarzucanego czynu
W sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad b.żoną w okresie 2001 - 2004r art. 207kk ... po 4 latach Sąd Karny uniewinnił
W sprawie psychicznego znęcania się nad dzieckiem w okresie 12.2007-01.2008 art. 207kk ... po 4 m-cach Sąd Karny umorzył z uwagi iż czynu nie popełniono
W sprawie sfałszowania podpisu 270 kk w 2006 roku - Prokuratora Rejonowa umorzyła śledztwo
W sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem w okresie luty 2008 - luty 2010 art. 207kk ... po 4 m-cach Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa
W sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem w okresie 10.2010 - luty 2011 art. 207kk ... po 7 m-cach Prokuratura umorzyła dochodzenie
W sprawie o przejęcie opieki nad córką - po 3 latach przejąłem opiekę!

To tak w skrócie .....
17-10-2009 20:25
1andy1 Offline
Użytkownik
*

Drodzy Panowie!

Zbyt ochopnie wyciagacie wnioski, napisałem co nieco na szybko, gdyż źle się czułem widząc odpowiedzi na rozpoczęty przeze mnie wątek podczas gdy ja milczę.

Dzisiaj czas mam i postaram się opisać wszystko jak należy.
Mam wrażenie, że od momentu gdy sprawa kontaktów moich z córką przybrała sądowe ramy to i mamusia inaczej podchodzi do tematu, znaczy jakoś normalniej mnie traktuje.
Wydziera gębę przez telefon tak jak zawsze ale jakoś inaczej-miękko.
A może to tylko mi się brda?

Zapłaciłem na konkretny cel i mam pełną kontrolę nad tym jak będzie to wykorzystane.

Byłem też u kuratorki zapytać jak będzie wyglądać technicznie owa kontrola, wspomniałem o nierealizowanych kontaktach itd.
Okazuje się, że faktyczną opiekę-kuratelę sprawują jakieś społeczne kuratorki i to mnie zaniepokoiło, bo Pani kurator jest i owszem na poziomie i na etacie a te społeczne to nie wiadomo.
Obawiam się społecznych aktywistek, dewotek czy też nawiedzonych bezdzietnych przedstawicielek fachowców.
Pewnie już to znacie, ja niestety mam to przed sobą.

W następną sobotę i niedzielę mam kolejne widzenie i już się na to cieszę i gęba mi się uśmiecha, czego i Wam wszystkim życzę.

A
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2009 21:48 przez 1andy1.)
18-10-2009 21:41
motyl77 Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 1.391
Jeśli płacisz większe pieniądze to żądaj podstawowego warunku - regularnych kontaktów !!!!
tak to może w ten sposób zyskasz szacunek i będziesz mógł ugrać więcej czasu dla siebie i dziecka .

Nie ma drogi do pokoju , to pokój jest drogą.
19-10-2009 04:50

Skocz do:

KontaktForum OjcówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS