Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 2.73 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to normalne, że córka śpi z matką na stałe?
Autor Wiadomość
S.M. Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 1.161
Reputacja: 0
Mam pytanie do Was. Moja 7 letnia córka mieszka z matką od 4 lat. Ostatnio niepokoi mnie pewne zachowania dziecka. U mnie w domu dziecko ma własny pokój, łózko, biurko itd. Prpblem w tym, że dziecko stale domaga się bym spał z nią. Absolutnie nie chce spać sama we własnym łózku. Jak nocuje u mnie po kilka razy w nocy przychodzi do mnie i domaga się bym pozwolił jej ze sobą spać. Czasami jej pozwalam - zwłaszcza wtedy gdy twerdzi, że ma koszmary i się boi.

Nie wiem z czego to wynika, ale w wywiadzie kuratora u matki w domu napisano, że dziecko śpi z matką w jednym łózku. Dodam, że warunki finansowe i lokalowe pozwalają matce na to, by dziecko spało w osobnym łóżku, a nawet by miało własny pokój. Nie wiem czy to normalne czy dziwczynka w tym wieku spała na stałe z rodzicem. Uważam że nie. Matka nie zamierza zmienić tego stanu rzeczy.
O tej sytuacji informowałem sąd (przy okazji sprawy o zmianę miejsca zamieszkania dziecka). Sędzina po otrzymaniu pisma, w którym opisałem tę sytuację na rozprawie powiedziała, że wątpi, w moją i byłej żony poczytalność i zleci przebadanie nas przez psychiatrę! (podejście sędziny to temat na osobny wątek).

Czy ktoś może orientuje się czy takie postępowanie matki nie jest jakąś formą molestowania dziecka i jak to może wpłynąć na jej rozwój psychiczny?
Czy nalezy coś z tym robić? Jak się zachować?
13-02-2008 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jerzy01 Offline
Urlopowicz

Liczba postów: 2.156
To typowa zagrywka w sądzie.  nieptrzebnie poruszyłes ten temat i będzie po tobie jeździć . Trzeba szukać linii obrony. napytanie sadu dlaczego spisz odpoiwadaj że spisz w innym łóżku a dziecko tylko usypiasz. Okołoporodowe sprawy moga mieć znaczenie na zaburzenie snu dziecka a jak wiadomo nie jest to temat zbadany do końca. Możliwe jest że dziecko cierpi na jakąs inną chorobę. Np dużo je i ma koszmary. spróbuj lekko przegłodzic dzieciaka przed snem a kolacja o 6 wieczorem. Od dolegliwości trawiennych zaczynaj a później krok po kroku. Jak w sadzie zapytaj dlaczego z nią spisz to zapytaj czy córka ma spać z konkubentem ex żony i czy jest to grzech czy nie jest. Później łagodnie powiedz ze prubujesz cos ztym zrobic pomału itd trochę czarów o dobrej woli.
13-02-2008 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
S.M. Offline
Zasłużony
**

ignacy czytaj uważnie. Powtórzę jeszcze raz. Problem w tym, że to matka śpi z dzieckiem i nie zamierza tego stanu zmienić, momo że ma warunki. Wydaje mi się to nienormalne, że dziecko w wieku 7 lat każdą noc śpi z matką. Dokąd to będzie trwało nie wiem. Córka jak jest u mnie niemal panicznie boi się zostać sama w pokoju. Jak opisuję całą sytuację w sądzie i moje obawy z tym związane to sędzina mówi, że "moja psychika szwankuje".
13-02-2008 13:12
Jerzy01 Offline
Urlopowicz

Czytam czytam.  Mówie tobie nie gadaj o tych rzeczach wsadzie lecz u lekarza bo zaraz będzie ze jesteś chory psychicznie . Typówka w babskich sądach. Weź dzieciaka i idź do lekarza nawet ogólnegozeby miec świadka na bank a wizytę nagraj i wtedy możesz mieć podstawy do czegokolwiek . Pozdrawiam
Do psychiatry i psychologa nie lataj. Kup może magnez z witaminą B-6 magnez to pierwiastek spokoju po miesiącu bedziesz miał stalowe nerwy uwierz ja to biorę i jest OK .
13-02-2008 14:59
S.M. Offline
Zasłużony
**

Dzisiaj córka spala u mnie. Znów budziła się 4 czy 5 razy w nocy. Twierdzi, że ma koszmary. Boi się sama zostać w pomieszczeniu nawet na chwilę. Podejrzewam, że ma robione pranie mózgu u matki.
14-02-2008 08:56
Jerzy01 Offline
Urlopowicz

możliwe że tak jest, moja córka tez spi ze mną bo ma koszmary ale może to być od oglądania filmów bajek. dawaj dziecku orzechy róbcie coś razem to ręce dadzą ujście myślom.  Czasem dzieci tak maja i nie musi być to pranie mózgu.  Od maleńkości baby trudno pojąć i co zrobić- no nic . Możesz jeszcze posłuchać i zanotować co mówi przez sen lub krzyczy . Dziecko inwigilowane zazwyczaj w dzień już inaczej sie zachowuje.
14-02-2008 09:39
S.M. Offline
Zasłużony
**

ignacy, zdaję sobie sprawę, że dziecko nawet całkiem duże może chcieć od czasu do czasu spać z matką lub ojcem, że chce się przytulić, że może mieć koszmary bo coś zobaczyło w telewizji itd.

Opisałem tylko fragment jej zachowań bo jakbym miał napisac co ona robi to wyszedł by mi elaborat, którego nikomu nie chciało by się czytać.
Mam wiele innych problemów z córką, które wynikają z niedorozwoju emocjonalnego jej matki:
-dziecko niszczy prezenty ode mnie i mojej rodziny, potem płacze. Prezenty te jej się podobają, lubie je dostawać (które dziecko nie lubi),
-matka mówi dziecku, że była bita przez moją rodzinę,
-mówi, że ubrania, które jej kupuję są brzydkie. Dziecko bardzo się z nich cieszy lecz kiedy słyszy od matki coś takiego jest zdezorientowane. Czasami córka bardzo chciałaby ubrac się w coś ode mnie ale nie robi tego jak wie że musi wrócić w tym do matki,
-nie mogę od 3 lat doprosić się skutecznego leczenia dziecka. Córka b. często choruje na rózne stany zapalne dróg oddechowych. Niemal ciągle ma powiększone węzły chłonne- nawet w lecie. Matka z tym nic nie robi. Z dzieckiem niemal w ciemno, na pewniaka mozna iść do lekarza by ten stwierdził chorobę. Choroba to stała wymówka uniemożliwiania mi kontaktu z dzieckiem. Kiedy ja próbuję podjąć leczenie to matka nie podaje córce leków przekazanych przeze mnie. Sama idzie do lekarza dopiero wtedy kiedy dziecko ma pow 38 st. gorączki lub/i taki kaszel, że nie może spać (no i wtedy kiedy potzrebuje przykrywki do uniemożliwienia mi kontaktu z córka, wtedy jednak jej nie leczy).

O innych kretyńskich zabiegach matki nie wspomnę (jak chociażby wyrażanie negatywnych opinii o mojej rodzinie i o mnie do dziecka, rozpowszechniamnie nieprawdziwych informacji o mnie itd. To stało się już "normą" z uwagi na intensywność).
14-02-2008 10:48
samamama Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 991
S.M. dziecko moze czesto chorowac, ja tez bylam bardzo chorowita, astma oskrzelowa, i takie tam... przeszlo z wiekiem... z tym, ze wtedy to byly inne czasy, teraz sa szczepionki itp, wezly chlonne to nie jest drobnostka, jak corka jest u ciebie, idz z nia do lekarza i niech lekarz na pismie da ci zalecenia (jakie leki, jak dawkowac itp) ksero takiej notatki podaj swojej ex wraz z lekami i jezeli dowiesz sie ze nie stosowala sie do zalecen lekarza oskarz ja o dzialanie na niekorzysc dziecka, o narazanie jego zdrowia.

Co do spania z rodzicem, tak to jest normalne w sytuacji w jakiej znajduje sie twoja corka, dziecko jest zdezorientowane, nie rozumie tego co sie wokol niej dzieje i zwyczajnie sie boi
Potrzebuje stabilizacji i poczucia bezpieczenstwa, bez tego nie oduczysz jej spania z rodzicem.

Mozesz porozmawaic na ten temat z psychologiem, on najlepiej wyjasni ci jak z dzieckiem postepowac...

pozdrawaim :)

Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
a każdy lekko jak piórko fruwa,
i każdy czuwa, cichutko czuwa,
nad tatą, który płakać nie umie,
nad siostra, która nic nie rozumie,
nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
i swoją mamą otuloną łzami,
i każdy woła głośno z daleka,
mamo, już nie płacz, ja czekam
14-02-2008 16:37
ama Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 971
' "Mam pytanie do Was. Moja 7 letnia córka mieszka z matką od 4 lat. Ostatnio niepokoi mnie pewne zachowania dziecka. U mnie w domu dziecko ma własny pokój, łózko, biurko itd. Prpblem w tym, że dziecko stale domaga się bym spał z nią. Absolutnie nie chce spać sama we własnym łózku. Jak nocuje u mnie po kilka razy w nocy przychodzi do mnie i domaga się bym pozwolił jej ze sobą spać. Czasami jej pozwalam - zwłaszcza wtedy gdy twerdzi, że ma koszmary i się boi."

Z psychologicznego pkt widzenia, to jest tak, ze dziecko boi sie utraty rodzica.
dlatego ZAWSZE chce byc jak najblizej i jak najczesciej.To normalne, ze w takich sytuacjach jak rozwod dziecko czuje sie bardzo niepewnie i szuka bliskosc. Podejzewam, ze jeszcze dlugo mala bedzie chciala sypiac z toba lub z matka.
Moja mlodsz spala ze mna bardzo dlugo i nic tu nie ma z molestowania. Sam zreszta piszesz, ze mala ma koszmary, a na to najlepsza jest bliskosc rodzica.
Przytulaj ja jak najczesciej i czesto mow jej jak bardzo ja kochasz.
Wtedy szybciej nabieze pewnosi siebie i bedzie miala wieksze zaufanie do ciebie.
:)

Zycie jest jak pociag. Ludzie wsiadaja i wysiadaja.
Czasami ktos towarzyszy Ci w podrozy przez chwile, czasami dluzszy czas. Pewne osoby spotykasz tylko jeden raz, niektore kilka razy.
A moze byc i tak ze cała podroz mozna odbyc z jedna osoba i ogladac
z Nia wciaz zmieniajace sie krajobrazy za oknami...
15-02-2008 09:09
S.M. Offline
Zasłużony
**

Zachowania matki wobec córki wg mnie są manipulacją dzieckiem. Zbliża się termin badań w RODK i podejrzewam, że matka usiłuje jakoś wpłynąć na dziecko. Spanie z 7 letnim dzieckiem kiedy nie ma takiej potrzeby uważam za nie do końca normalne. Matka ma warunki by dziecko miało własny pokój i łózko, ale dąży do jakiegoś całkowitego zawładnięcia umysłem córki.
15-02-2008 09:17
ama Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 971
<span style="color:teal">Zachowania matki wobec córki wg mnie są manipulacją dzieckiem. Zbliża się termin badań w RODK i podejrzewam, że matka usiłuje jakoś wpłynąć na dziecko.

owszem tak moze byc.

<span style="color:teal">Spanie z 7 letnim dzieckiem kiedy nie ma takiej potrzeby

Czy to, ze dziecko mowi ci o koszmarach to nie jest wlasnie ta potrzeba. Ona sie boi! Dla ciebie rozwod jest okropny, a dla siedmiolatki? zastanow sie spokojnie nad tym.

<span style="color:teal">Matka ma warunki by dziecko miało własny pokój i łózko, ale dąży do jakiegoś całkowitego zawładnięcia umysłem córki.

najgorszy niestety bledem rodzicow jest niestety nie zwracanie uwagi na uczucia dziecka.W wiekszosci liczy sie tylko urazone ego i chec pokazania drugiemu jaki/a jestem mocny/a.

Zycie jest jak pociag. Ludzie wsiadaja i wysiadaja.
Czasami ktos towarzyszy Ci w podrozy przez chwile, czasami dluzszy czas. Pewne osoby spotykasz tylko jeden raz, niektore kilka razy.
A moze byc i tak ze cała podroz mozna odbyc z jedna osoba i ogladac
z Nia wciaz zmieniajace sie krajobrazy za oknami...
15-02-2008 09:35
S.M. Offline
Zasłużony
**

Cytat:Ona sie boi! Dla ciebie rozwod jest okropny, a dla siedmiolatki? zastanow sie spokojnie nad tym.
Jestem prawie 3 lata po rozwodzie, a dziecko nadal nie ma stabilizacji bo matka co półroku lub co rok zmienia miejsce zamieszkania. Ponadto była zona jeszcze chyba nie ochłonęła i utrudnia mi kontakt z dzieckiem.

amaleto nie tłumacz mi jak osobie niesprawnej umysłowo, że jak dziecko ma koszmary to się boi. Jest to dla mnie oczywiste. Pytałem o doświadczenia innych.

Czy ktos miał podobne problemy z dzieckiem?
15-02-2008 09:46
Benny Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 2.779
Reputacja: 1
Cytat:...dąży do jakiegoś całkowitego zawładnięcia umysłem córki.
Uważam że lekko przesadzaś ponieważ gdyby to miało odbycie w realności, to raczej córka by zacząła sie Ciebie panicznie bać i wręcz uciekałaby od Ciebie a nie że by jeszcze prosiła Cię aby mogła spać z Tobą.

Ja bym w takowym przypadku jak Twój poszedł z dzieckiem do pediatry i poradził bym się jego dla czego tak jest, czy mogę jakąś dziecku pomóc i czy nie potrzebna by była wizyta z nią u psychologa.

Nie panikuj bo to jest złym doradcą. Wiem że masz głowę na miejscu więc wykorzystaj ją.

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie
16-02-2008 00:43
kate Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 6
Musisz pamiętać, że gdy rozpada się rodzina to dziecko najbardziej na tym cierpi. Obawiam się, że nikt jednoznacznie nie odpowie CI tak jest dobrze a tak jest źle. Opiszę Ci moją sytuację. DO szóstego roku życia mój synek spał we własnym łóżku, odkąd dwa lata temu odeszłam od męża to pomimo tego że Oskar (8 lat) ma własny pokój, łóżko które sam wybierał nie chce w nim spać. Przychodzi do mnie. Bywa tak, że kładę się z nim w jego łóżku i czekam aż zaśnie a gdy idę do siebie on przebudza się i przychodzi do mnie. Czasami gdy wręcz każę mu spać w jego łóżku potrafi nie spać do północy i przychodzić do mnie mówiąc, że nie może spać. U mnie momentalnie zasypia. Przez pewien czas pozwalałam mu zasypiać z psem.... i to nie przyniosło skutku. Wraca do mnie. Myślę, że ten czas minie, ale jeszcze teraz gdy jestem w czasie rozwodu i synek czuje złą atmosferę potrzebuje potwierdzenia, ze jestem. Jestem jego wentylem bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, jedemu potrzeba mniej a innemu więcej czasu na okrzepnięcie po takiej traumie jak rozejscie się rodziców.
Bardzo możliwe że Twoja żona gra dzieckiem, nie znam sytuacji ale nie przesądzałabym (uwierz znam naprawde podłe matki które wykorzystają dziecko aby odegrać sie na ojcu, ale i matki którym naprawdę zależy na dobru dziecka i to co widzi ojciec wcale nie musi być jej złą wolą). Ja nie nastawiam swojego dziecka przeciwko ojcu pomimo tego że mnie skrzywdził. Wręcz kłócę sie z mężem aby częsciej odwiedzał syna, czy zabierał go do siebie. Gdy dziecko chce zobaczyć sie z babcią to czy jestem zmęczona czy nie to idę na piechotę 3 km. Niestety znam również sytuację, gdy matka po urodzeniu drugiego dziecka&nbsp; (trzeci rok małżeństwa) nie spała już z męzem a najpierw ze średnią córką a potem (w sumie już 10 lat) z najmłodszą córką. Dla mnie to już jest "nienormlne". Abstrachując od tego że jest to podła osoba która maltretowała psychicznie słabszego od siebie męża to również czymś takim doprowadziła do rozpadu małżeństawa.
Z pewnością radzę skonsultować się z lekarzami dot. chorób dróg oddechowych -wymusić na żonie stosowanie zaleceń lekarskich, obserwować córkę (wsłuchiwać się w jej koszmary) i niestety polecam cierpliwość. Trauma rozstania leczy się bardzo długo. Pozdrawiam
02-03-2008 12:23

Skocz do:

KontaktForum OjcówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS