Ocena wątku:
  • 15 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób dalej postępować?gdy mam ustalone sądownie kontakty z dzieckiem a matka
Autor Wiadomość
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
W jaki sposób dalej postępować?gdy mam ustalone sądownie kontakty z dzieckiem a matka
nadal je utrudnia a wrecz uniemożliwia? witam.mam 16 miesięcznego synA,przyznano mi sądownie kontakty z dzieckiem w każdy pon i czw od 16.30do18.30 w miejscu zamieszkania matki i w jej obecnosci,lecz ona ignoruje postanowienie sądu,wyrzucaja mnie poniżaja i nie wpuszczaja,dzwoniłem na policje gdzie sporządzono notatke.to juz czwarta interwencja policji.moje pytanie:co teraz zrobić?
1.do sądu wniosek o egzekucje kontaktów z dzieckiem?
2.jaki jest koszt opłaty za ten wniosek?
3.czy mogę wnosic o nałożenie grzywny na matke?
4.czy mogę wnosic o pokrycie kosztow procesu pozwaną?
5.czy potrzeba dołączyć odpis wyroku z klauzulą wykonalności ustalonych kontaktów z dzieckiem?
6.czy mogę wnieść o zmiane kontaktu dziecka,ażeby odbywały sie te kontakty u mnie w miejscu zamieszkania w obecnosci matki moze byc, ponieważ u niej w domu zle sie czuje,trudniej mi nawiązac więz z synem?. konkretne odpowiedzi,bez rzucania mi tu paragrafami.
18-01-2011 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mlazarewicz Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 112
RE: W jaki sposób dalej postępować?gdy mam ustalone sądownie kontakty z dzieckiem a matka
1. pismo o wszecie egzekucji spotkań.
2.około 40 zł(tyle wynosiło rok temu)
3. możesz ale nie musisz sąd jak było w moim przypadku,przeprowadził egzekucję z art.1050/1051kpc wyznaczył termin za który jeśli matka sie nie zastosuje nałoży grzywnę.
4. możesz złożyc taki wniosek.
5. należy dołączyć tytuł wykonowaczy wyroku regulującego spotkania twoje z dzieckiem
odpis skrócony aktu urodzenia dziecka i wpis sądowy(chyba 40zł).
6.tak możesz wnieśc o zmiane wyroku dotyczących spotkań, ale musisz założyc odrębną sprawę o ustalenie spotkań z dzieckiem(czas trwania około roku jeśli twoja żona będzie się odwoływać>ja tak miałem)
18-01-2011 20:09
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

RE: W jaki sposób dalej postępować?gdy mam ustalone sądownie kontakty z dzieckiem a matka
nie rozumiem za bardzo punktu 3? czyli jesli napisze o nałożenie grzywny na nia,to sąd może ja tylko upomnieć?heh troche bezsensu,to ona wtedy poczuje sie bezkarnie moim zdaniem.to ja bym chetnie tez tak chciał jakbym powiedzmy nie zapłacił jej alimentów a ona by napisała o egzekucje alimentow a mnie by tylko upomnienie dali i jeszcze do tego bym nie musiał zwrócic jej,czemu tak nie ma?hm...parodia z tym prawemLipsrsealed
22-01-2011 17:02
jaracz Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 130
Przygotuj się że sąd nie będzie robił nic co da wymierny efekt.

Sąd pyta się na sprawie rozwodowej
- Co państwo zrobili dla ratowania związku?
Chociaż niewiele się da zrobić jak jedna strona podjęła już decyzję o rozwodzie.
Sąd powinien się siebie spytać:
- Co sąd sam zrobił aby zabezpieczyć kontakty dziecku z obojgiem rodziców?

Otóż sąd nie zrobił nic. Zachowuje się jak arbiter przy walce bokserskiej albo czasem policja gdy biją się kibice. A to sąd ma jakiekolwiek możliwości wymuszenia takich czy innych zachowań w przypadku niemożności dogadania się stron (co jest oczywiste przy rozwodzie)- ale tego nie robi. To sąd ponosi odpowiedzialność za kontakty rodziców z dzieckiem ale chce zwalić całą winę na jedną ze stron (zawsze ojca) i pyta się "dlaczego państwo nie potraficie się porozumieć?".
Otóż nie potrafimy, bo się rozwodzimy a udawanie głupiego sądowi nie przystoi. A lenistwo, niedziałanie i brak odpowiedzialności za los dziecka (zrzucanie go na skonfliktowane strony) także.
23-01-2011 12:09
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

heh...dobre jaraczLipsrsealedo tyle dobrze ze ja z matka mojego synka nie jestem w formalnym związku,bo bym nie wyrobił,co ja musze przez tą dziewczyne przejsc to szok,nie sądziłem że mozna mieć w sobie tyle zawistości,chęci zrobienia mi nazłość za wszelką cenę,jak bym wam tu opowiedział z jaką osoba mam do czynienia to byście padli ze stołka,ale oczywiście dla syna wszystko zrobie i nie poddam sie,wykorzystam wszystkie mozliwe sposoby jakie są(oczywiście także z pomocą forumowiczówLipsrsealed,wysłałem już wniosek o egzekucję kontaktów,pozostaje mi czekać na termin rozprawy,szczerze?to nie mam pojęcia co na takiej rozprawie bedzie mnie czekać?troche sie obawiam,bo moja była tak swietnie potrafi kłamać,jak profesjonalistka dosłownie,jakby aktorką była i pewnie bedzie tam nie stworzone rzeczy wymyslać,a z tego co tak czytam na forum to sędziny bardziej za matkami:/,więc boje sie ze sedzina da wiare jej,a nie mi.
23-01-2011 18:02
entrada Offline
Urlopowicz

Liczba postów: 22
Reputacja: -3
Witam
Pytasz logicznie, ale w praktyce nic nie załatwisz. Z ostatnich kilku lat nie znam ani jedngo przypadku, aby sąd rodzinny udzielił ojcu wogóle jakiejś pomocy w kontaktach z dzieckiem. Cały ten system to jedna wielka fikcja. Owszem z wnioskiem egzekucyjnym możesz wystąpić ( opłata 40 złotych ). Co do grzywny ( ukarania właścicielki dziecka ) dzisiaj to bardzo wątpliwe zwłaszcza jeśli mieszkasz w duzym mieście. Chociaż bywają wyjątki ( raczej w mniejszych miejscowościach ) bywają sędziowie , którzy byli na lekcjach kiedy wykładano wiedzę o egzekucji. Na początek zacznij jednak od zapoznania się z przepisami art. 598 k.p.c. , a jak już będziesz pewien swego przypatrz się zapisom ,,Druku sejmowego" Nr 3063. ( kopia znajduje się również na stronie Min.Sprawiedliwości). W ostatnich miesiącach dyskutowałem na ten temat z wieloma osobami, a wspominam o tym dlatego, że wszyscy zgodnie stwierdzają - ,, z treści trudno jest wywnioskować jakiebecnie przepisy obowiązują" ( głównie chodzi o interpretację czy właścicielkamoże być ukarana grzywną?).

Wyjątkowo temu wątkowi będę się przypatrywał z uwagą ( bez względu na to czy ktoś będzie mnie krytykował)

Zacznijmy od tego, że celem posłów przy tworzeniu art.598 k.p.c było wyelimiwanie z katalogu spraw rozpatrywanych przed sądami rodzinnymi wszelkich postępowań dotyczących egzekucji konotaktów rodzica z dzieckiem.

Jak ktoś ma inne zdanie, to zapraszam do dyskusji
24-01-2011 11:05
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

Cześć entrada.
Troche mnie to zastanawia co piszesz mi tu ze nic nie załatwie,bo przejrzałem i przeczytałem tu na forum i nie tylko tutaj, kilka postów i stwierdzam ze da sie cokolwiek załatwić,w szczególności zaciekawił mnie jeden użytkownik na tym forum ,który swą walką dąży do osiągniętego celu.też wiele przeszedł nie przyjemnych sytuacji związanych z ex a mimo to nie poddaje sie i robi wszystko aby dzieci go pamietały jako super tatę ktory nie pozwoli na to aby ich matka dyktowała jak ma być,co bardzo doceniam i pełen szacunek dla tego faceta,więc "co do grzywny" jemu sie udało i to nie jednokrotnie wyegzekwować kontakty co poskutkowało z czasem ,wkoncu włascicielka sie ogarnęła,dlatego też mam nadzieje ze w moim przypadku tez to sie uda,a tym bardziej ze moja była jest bardzo za pieniedzmi i ich otrzymywaniem a nie wydawaniem tym bardziej ze byłoby jej szkoda wydać na grzywne.
Prosiłbym Cie entrada o nie zbaczanie z tematu,bo moje pytanie brzmiało"...nie mam pojęcia co na takiej rozprawie bedzie mnie czekać?..." a w twoim poscie dosłownie nic nie jest napisane na ten temat,także nie chciałbym tu rzucania paragrafami bo nie jesteśmy w sądzie tylko na forum i chce żeby pisano do mnie jak do prostego człowieczka,normalnym językiem,ale dzięki za napisanie czekokolwiek;)pozdrawiam....
a wracając do tematu,to może by sie wypowiedziała osoba co juz była na takiej rozprawie o egzekucje kontaktów?,chodzi o to mi jakie pytania padały od sedziny/ego? albo co jak ja bede mowić ze ona mnie nie wpusciła dając mi taką kare bo spózniłem sie z alimentami 8 dni,przyjechała policja i tak powiedziałem im jak było,a moja była kłamiąc powiedziała ze odmówiłem widzenia,i komu śąd uwierzy mi czy jej?jak mam dowieśc prawdy?słowa moje wystarczą?
24-01-2011 18:39
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 1.942
Składaj wniosek za wnioskiem kolego niedoli ja tak robiłem i kontakty ze starszym synkiem doprowadziłem do normalności ex utrudniała mi kontakty przez rok a mimo to dopiąłem swego.

Wiem synku że kiedyś być razem możemy
Jeżeli w to wierzyć wspólnie będziemy
24-01-2011 21:05
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

heh,no i wkońcu sie Ciebie doczekałemLipsrsealedw moim poście oczywiście o Tobie mowaTongue nie bede tu ukrywac. czytałem twoje posty i mam nadzieje że nakierujesz mnie tu troszke, bo naprawde mam cieżki przypadek z matką która jest poważnie wredna.
tylkotata powiedz mi takie coś,bo nie bardzo wiem jak mam postępowac? 25.12.2100r przyjechałem do syna,w postanowieniu sądu miałem go wziąść razem z matką do mojego miejsca zameldowania od 12.00 do 18.00.ale ex dzien wczesniej pisze mi nagle sms(oczywiście ścieme)ze synek miał gorączke i zebym ja przyjechał do niej,ja sie na to nie zabarzdo chciałem zgodzić,ale okej skoro synek jest chory to nie bede go narażać,odpisałem jej na sms ze nie ma sprawy,przyjade i ja to sprawdze czy on rzeczywiscie ma gorączke,jezeli tak to pobede pare minut u was i przełożymy spotkanie.wyobraz sobie ja tam jade do małego,zabawki mu przywiozłem ode mnie i od całej rodziny,patrze a on juz na nogach sobie smiga,normalnie dla mnie super wrazenia,bo jak wiesz to mam od poczatku utrudniany kontak i go nie widziałem sporo czasu,ale do sedna, wziąłem ze soba elektroniczny termometr sprawdzający stan gorączki,który mi wykazał 36,4C czyli zero gorączki,jak na synka patrzyłem to stan idealny szalał ile wlezie,zero kaszlu,wstałem i do ex pokazuje i mowie"on jest chory?"a jej szczeka opadła i ja zatkało,w furie wpadła,dziecko zostawiła i do swojej matki poleciała ze on chce zabrac mluszka(ze ja) do siebie do domu...no przeciez tak w postanowieniu sądu jest.matka jej przyleciała i do mnie "ty gnoju,nie bedziesz tu mi rzadzić"wypad mi z mojego domu" no to grzecznie wyszłem i zadzwoniłem na policje,przyjechali zrobili notatke i tyle z tego,a syna jak miałem miec u siebie nie miałemMad moja rodzina tez czekałą az go zobaczą a tu nici..jestem bardzo tym zawiedziony że ona czuje sie bezkarne i robi sobie jak chce....od tamtego czasu syna nie widziałem,poprostu szczerze to nie chodze tam bo zle sie z tym czuje jak mnie traktują,bardzo mnie to boli ze ja przychodze a przysłowiowo "całuje klamke"
24-01-2011 21:48
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Ja miałem bardzo podobną sytuację kolego niedoli Smiley
Również pojechałem do synka bo ex zasłaniała się chorobą młodszego syna.
Wyciągnąłem termometr zmierzyłem synkowi temperaturę wszystko rzecz jasna przy ex termometr wykazał książkowe 36,6 pokazałem ten pomiar ex potem spokojnie wyciągnąłem aparat i zrobiłem zdjęcie jedno synkowi drugie termometrowi tak by w tle widać było synka.

Ale najważniejsze jest to że zawsze ale to zawsze mam przy sobie dyktafon i wszystko rejestruje, nieraz to ex wzywała policję twierdząc że wszczynam awantury gdy przyjeżdżali grzecznie wychodziłem rozmawiali ze mną sporządzali notatkę z rzekomej awantury odczekiwałem około godzinki jechałem na komendę policjanci już tam byli potem prezentowałem im to nagranie.

A co mam ci kolego radzić zakładaj sprawę o egzekucje działaj bo szkoda czasu waszego wspólnego czasu.

A co do twojego posta na mój temat - dzięki za uznanie wytrwałością można osiągnąć naprawdę wiele.

24-01-2011 21:59
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

a i żebym nie zapomniał zapytac,bo ja po tej akcji w pierwsze swieto bożego narodzenia przestałem chodzic do małego z wiadomo jakiej przyczyny,czy ja powinienem nadal chodzic do maluszka i jezeli ona by utrudniała to mam składać kolejny wnisek,skoro nawet tamten nie został rozpatrzony?czy czekac az odbedzie sie rozprawa o tamten wniosek z sytuacji bożego narodzenia i wczesniejszysz akcji?ja we wniosku wnosiłem także o zmiane kontaktów ażeby odbywały sie u mnie w miejscu zameldowania,byłem osobiście w sądzie i powiedziano mi ze moge w tym wniosku o egzekucje napisać o to,czyli nie musze osobno sprawy zakładac...
24-01-2011 22:07
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Chłopie musisz chodzić ja chodziłem przez rok i całowałem klamkę nieraz udało mi się ex uprosić by pokazała mi syna przez zamknięte okno wiem to boli widziałem przez okno jak syn płacze i ja też płakałem.
Jeśli nie będziesz chodził to ona to wykorzysta przeciwko tobie poza tym jeśli nie będziesz chodził nie możesz egzekwować tych kontaktów wzywaj policję za każdym razem gdy będzie taka potrzeba.

24-01-2011 22:12
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

no ja ci moge powiedziec ze też mam kilka ciekawych nagrań jak to sie starałem o zobaczenie dzieciaczka,tylko tu pytanie,czy ja moge to sądowi dać do przesłuchania?bo mi adwokat powiedział zebym musiał to raczej w formie dialogu pisemnie przedstawic i powołać jako dowód.
24-01-2011 22:16
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Ja przedstawiłem około 20 nagrań na sprawie sąd przesłuchał wszystkie musisz je jednak odpowiednio przygotować.

24-01-2011 22:18
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

tzn?nie rozumiem jak przygotować? czy ja mam je zgrac na płyte CD? czy moge bezposrednio z tel właczyć?
24-01-2011 22:27
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Musisz nagrać nagrania na płytę cd każde opatrzyć innym tytułem nagrania nie powinny być w wavie ani w mp3 a w zwyczajnym tracku potem musisz przygotować scenopisy z tych nagrań ja zrobiłem w ten sposób że słowa każdej osoby napisane były innym kolorem a na dole opisane było jaki kolor to jaka osoba na górze kartki tytuł identyczny z tytułem na płycie

24-01-2011 22:30
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

okej dzieki,tak własnie mi adwokat mówił podobnie tak jak napisałes:)jeszcze bede mieć pytania,ktore zadam jutro,licze na wasze odpowiedzi:)Dobranoc
24-01-2011 22:40
entrada Offline
Urlopowicz

Witam
wniosek do sądu opiekuńczego moższ złożyć ( a nawet powinieneś ).
Pytasz o procedury i przebieg takiej sprawy, więc w kilku słowach postaram się to opisać.

Jak w każdym postępowaniu prowadzonym przed sądem masz prawo składać wnioski dowodowe.
Jednym z elementów może być również stenogram, może to też być dokument potwierdzający interwencję policyjną, albo nawet wniosek o przesłuchanie świadka.

Obecnie jednak sędziowie z Wydziałów Rodzinnych przyjmują inną taktykę.
Wnioski dowodowe składane przez ojców wogóle nie są nawet rozpatrywane, sędziowie kierują się raczej wytycznymi wynikającymi z art.598 k.p.c.
Dlatego więc sugeruję byś bardziej wnikliwie zapoznał się z zapisem art.598 k.p.c.

Możesz też spodziewać się, że po pierwszym posiedzeniu sędzia nawet nie określi następnego terminu ( i jest to działanie zamierzone i celowe ).
W krótkim czasie po tym sędzia ( na posiedzeniu niejawnym ) wyda decyzję ( postanowienie ) o czym nawet nie będziesz wiedział.

Z tą chwilą zaczynają się schody. Świadomie i celowo nie chcę o tym pisać, bo w ten sposób upowszechniał bym informacje o sposobach i metodach jakimi posługują się sędziowie do zdywersjonowania niemal każdego takiego postępowania ( a przecież również i to forum czytane jest przez kobiety ).

Wyczerpującą odpowiedź i informacje na ten temat uzyskasz dopiero na bezpośrednim zebraniu ( organizaji broniącej praw ojców ).

Sędziowie wydają decyzje ( postanowienia ) na posiedzeniach niejawnych dlatego, że ich celem jest uniemożliwienie stronie ( czytaj ojcu ) wniesienia środka odwoławczego i zaskarżenia postanowienia.
Taki sposób postępowania zawsze daje możliwość manipulacji.
Postanowienie to winno Tobie być doręczone ( bo taka jest prawidłowa procedura ).
W praktyce odpisu postanowienia nie otrzymasz. Spotkasz się też z odmową wykonania ksero tegoż wniosku.

Finalnie - sąd poleci odebranie dziecka z udziałem kuratora. W praktyce i rzeczywistości staje się to NIE WYKONALNE , albo raczej wogóle nie skuteczne.

Po tych czynnościach sędzia wyda decyzję o zamknięciu sprawy.
Owszem masz prawo złożyć zażalenie, ale i ten środek odwoławczy jest rozpatrywany przez Sąd Okręgowy na posiedzeniu niejawnym.

Reasumując
Sam szybko dojdziesz do podobnych spostrzeżeń które przytaczam.
Po sprawie sam stwierdzisz, że Twoje wnioski wogóle nie były rozpatrywane. Stenogram, nagrania na DVD, zaświadczenia, dokumenty w rzeczywistości nie były i nie będą rozpatrywane.
Wniosek o ukaranie matki grzywną też możesz złożyć ( ale jaką radość będzie miała właścicielka dziecka jeśli takiej kary sąd nawet nie wymierzy ).
Sam też zauważysz, że sąd opiekuńczy ogranicza się w tych sprawach do samego faktu wywołania sprawy ( i dąży do jej szybkiego zamknięcia, oraz zniechęcenia ojca do dalszych starań o kontakty z dzieckiem )

Pozostaje więc założyć sprawę karną ( w tym przypadku koszty są wyższe - wpisowe wynosi 300zł i też nie ma gwarancji ,że przyniesie to skutek )

W całej Polsce od dwóch lat my ojcowie mówimy o braku skuteczności w sprawach dotyczących egzekucji kontaktów ojca z dzieckiem.
Nieoficjalnie mówi się też o cichej zmowie sędziów rodzinnych.
13 czerwca 2009r znowelizowano przepisy przyjmując, że w tych sprawach obowiązuje wyłącznie procedura wynikająca z art.598 k.p.c ( zaś praktyka dowodzi, że celem ustawodawcy było całkowite wyeliminowanie z katalogu spraw rozpatrywanych przez sądy rodzinne - spraw dotyczących utrudniania kontaktów z dzieckiem.

Piszesz, że gdziś czytałeś o ojcu któremu się udało. Znajdź więc więcej takich przypadków i wpisów, bo za okres ostatnich dwóchc lat kilka tysięcy ojców wogóle nie jest w stanie powiedzieć, że sąd rodzinny udzilił im skutecznej pomocy w urzeczywistnieniu istniejącej normy prawnej.

Wniosek do sądu rodzinnego ja najbardziej składaj.

Osobiście śledzę z uwagą chyba wszystkie fora dyskusyjne, spotykam się z wielema ojcami i chętnie zapoznam się z każdą rozsądną wypowiedzią.
Chętnie też podejmę dyskusję i działania z tymi ojcami, którzy chcą tą sytuację zmienić
25-01-2011 16:59
och.karol Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 569
Reputacja: 3
Tutaj kuratorzy trochę opowiadają o samej egzekucji...

Pozdrawiam

. : Uczynić kobietę szczęśliwą nie jest trudno, o wiele trudniej jest pozostać przy tym, samemu szczęśliwym. : .
25-01-2011 17:25
entrada Offline
Urlopowicz

Przykład nad którym nalezy jedynie ubolewać:
http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/...pzw_112743

http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/68...,id,t.html

http://www.youtube.com/watch?v=1GkPSYCPDl8

tego przypadku też nie pochwalam. Zobacz tylko film. Materiał bardzo kontrowersyjny.

http://www.youtube.com/watch?v=K99Bjta2p...r_embedded

http://wyborcza.pl/1,87648,7533541,Olek_...swiat.html

http://www.pomozolkowi.pl/

Jak już zobaczysz film zastanów się czy chciał byś, aby w twoim przypadku dziecko było tak samo odbierane?
Czy posłowie wogóle zastanawiali się nad skutkami stworzenia art.598 k.p.c.? Czy oni by chcieli być w naszej sytuacji? i czy mieli by odwagę, aby wobec ich małego bezbronnego dziecka stosowano takie rozwiązania i procedury?

http://interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=1440551
25-01-2011 18:40
elieli Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 319
Reputacja: -1
Uważam, że w uzasadnionych przypadkach art 598 kpc ma swoje uzasadnione miejsce. Znam kilku Ojców gdzie badania dzieci wykazały iż środowisko w którym dziecko przebywa stanowi zagrożenie dla jego prawidłowego rozwoju stąd decyzja o zmianie opiekuna. Zmiana ta nie byłaby możliwa gdyby nie art 598kpc....
Oczywiście byłbym szczęśliwszy gdyby istniało inne rozwiązanie nie wzbudzające negatywnych skutków u dziecka, jednakże czasem ta krótkotrwała szkoda jest lepsza od długoletniej ekspozycji przez toksyczne środowisko, z którego nie ma możliwości "wyrwania" dziecka.
25-01-2011 20:19
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

witam
no wkońcu napisałes od rzeczy co mnie interesujeLipsrsealed,tylko czegoś tu niez rozumiałem,odnosnie tego co napisałes ze mam prawo składac wniosek dowodowy który może być dokumentem potwierdzającym interwencje policji,i własnie bo ja od policji nic nie dostane takiego(czyli tych notatek)tak mi powiedzieli nasi super niebiescy koledzy,ktorzy w sprawach rodzinnych w dosłownym znaczeniu nie potrafią nic sensownego zrobic,pomóc,powiedzieli mi ze na wniosek sądu mogą tylko udostepnić notatki z tych zdarzen do ktorych doszło,i tu moje pytanie,kiedy sąd wymaga o takie notatki?wtedy kiedy ja składam wniosek o egzekucje to one w tym czasie sa wysyłane do sądu aby juz były na posiedzeniu?czy jak pojade na ta rozprawe dopiero sąd zapyta sie mnie czy była interwencja?ja odpowiem ze tak,wiec zostanie przełożone posiedzenie na inny termin kiedy notatki dojda i tak jak piszesz decyzja zapadnie na posiedzeniu niejawnym?

Myśle jednak że postanowienie jednak mi przysla,do tej pory zawsze otrzymywałem,tym bardziej na moj wniosek muszą mi przysłać odpis (oczywiscie odpłatne to jest)no ale róznie to bywa,przekonam sie,skoro tak piszeszSmiley

a finalnie sąd nie poleci odebranie dziecka z udziałem kuratora,ponieważ jakbys dobrze przeczytał to moje kontakty z dzieckiem mają sie odbywać u ex w miejscu zamieszkania.
a odnośnie twojej opini to za niedługi czas sam sie przekonam czy moje wnioski zostały nie rozpatrywane,i czy nie doszło do skutku;)co oczywiście opisze tutaj na forum,jak to wszystko wyglądało w mojej sytuacji na rozprawie,jesli bedzie tak jak piszesz,przyznam Ci racje i przeprosze za to ze nie bardzo wierze w to co piszeszLipsrsealed

Na jakiej podstawie mam założyc sprawe karna? bo nie czaje...

a jezeli chodzi o skutecznośc prawną to Ci nie powiem bo na rozprawe czekam i wtedy Ci odpowiem,a pozatym moje zdanie jest takie ze kazdy z nas ma podobna ale inna sytuacje,wiec sie nie bede za innych wypowiadać,a może ktos ci z forumowiczów odpowie na to pytanie czy poskutkowało?Lipsrsealed
post połączony
To żeście chłopaki polecieli z tym tematem o kuratorach i przymusowym odebraniem dzieckaTongue,jak narazie to nie jestem na tym etapieLipsrsealedi mam nadzieje ze do tego nie dojdzie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2011 20:27 przez DlaCiebieSynu.)
25-01-2011 20:21
elieli Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 319
Reputacja: -1
To prawda od Policji nic nie dostaniesz, ale zapisuj terminy interwencji, i wnioskuj o to by sąd zwrócił się do Policji o notatki z dnia tego a nie innego, w sprawie w której uważasz że są one potrzebne. O zwrócenie się sądu do Policji możesz wnioskować pisemnie przed rozprawą lub w trakcie trwania rozprawy, kiedy i czy sąd zwróci się do Policji, leży w gestii sądu.

Policja nie jest od egzekwowania żadnych spraw rodzinnych i nawet nie ma co od nich oczekiwać że coś zrobią, -jedynie notatka.

Odnośnie oceny materiału dowodowego, tylko sąd wie co dopuści, odrzuci, zinterpretuje etc...

Odnośnie sprawy karnej sam nie bardzo rozumiem. Więc entrada o co chodzi?

Powidzenia
25-01-2011 20:31
DlaCiebieSynu Offline
Użytkownik
*

No nareszcie ktoś tu sie wypowiada po ludzku,jak do normalnego człowieka,bez paragrafów i rozumnie o to mi chodzi elieli,dzieki za sensowną odpowiedz,no to czekamy teraz o co chodzi z tą sprawą karną?jak to zrbić i na jakiej podstawie?
post połączony
By to szlak,zapomniałem dokładne daty interwencji policji:(wiem w jakich miesiącach to było ale nie pamietam jakich dniach,pamietam z jakiej jednostki policji byli wzywani,to mam nadzieje ze nie bedzie problemu sprawdzenia tego?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2011 21:42 przez DlaCiebieSynu.)
25-01-2011 21:38
tylkotata Offline
Użytkownik
*

Zapisuj sobie datę każdej interwencji u mnie sąd zciągnął te notatki gdy o to wniosłem na sprawie o egzekucję kontaktów.

26-01-2011 11:23

Skocz do:

KontaktForum OjcówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS